Nepřehlédněte

Co nevíte o světě Thora – Premiéra THOR: TEMNÝ SVĚT se blíží

Necelých deset dní dělí fanoušky asgardského boha války od premiéry vymodleného pokračování. Možná ale nevíte, kde se Thorův svět vůbec vzal. Na nejdůležitější otázky odpoví náš článek.
Thorův příběh započal v roce 1962 v 83. čísle comicsu ‘Journey Into Mystery’, ve kterém Thor bránil Zemi před útokem kamenných lidí ze Saturnu. Thor je po biologické stránce po otci napůl Asgarďan a po matce napůl prastarý bůh. Jeho pokožka, svalstvo a kosti mají několikanásobně vyšší hustotu než v případě člověka.

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Říká se, že Thorovým mýtickým válečným kladivem Mjolnir se lze rozmáchnout rychlostí, která se rovná dvojnásobku rychlosti světla. Kladivo v sobě také skrývá energii, která by dokázala zničit celou jednu galaxii.
Mjolnir nemůže zvednout ani používat nikdo, kdo toho není hoden. Mezi ty, kteří ho byli schopni uzvednout, patří například: Rudý Norvell, Beta Ray Bill a Captain America.

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Poté, co byl Lokiho otec, ledový obr Laufey, zabit v bitvě, adoptoval Lokiho Odin a vychoval ho jako vlastního syna společně s Thorem. Loki začal na svého bratra nezdravě žárlit a právě toto opovržení Thorovou sílou a hrdinstvím ho přivedlo k temné magii, pro kterou má přirozený talent.

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Jediné trvalé spojení mezi Asgardem (říší bohů) a Midgardem (říší lidí) se nazývá Bifrost.
Někdy v průběhu 9. století se Thor vydal na Zemi, aby tu navázal vztahy s Vikingy, kteří ho začali uctívat. Když ale Thor shledal, že někteří z nich jsou vrahové, zcela se ze Země stáhl a dál se do životů lidí nevměšoval.

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Thor: Temný svět (foto: Falcon)

Skutky a intriky Thorova bratra Lokiho byly důvodem, proč spojili své síly nejmocnější hrdinové Země a Thor se spolu s nimi stal zakládajícím členem Avengers.

V dalším článku přineseme exkluzivní zajímavosti z natáčení filmu Thor: Temný svět. Do kin ho v Česku uvede Falcon už 7. listopadu.

připravil: -AC-, Totalfilm.cz
Foto/video: Falcon © 2013
zdroj: Falcon, Marvel® Entertainment

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: