NĚŽNÉ VLNY – trailer nového filmu Jiřího Vejdělka

Autor a režisér Jiří Vejdělek patří k nejúspěšnějším domácím filmařům posledních let. To, že dokáže oslovit diváky, prokázal již ve svém debutu Účastníci zájezdu, a potvrdil diváckými Ženy v pokušení a Muži v naději, které se oba staly diváckými hity roku. Jiří Vejdělek právě dokončuje novou komedii Něžné vlny.
„Něžné vlny jsou příběhem první osudové lásky. Možná proto jsou oproti předcházejícím peprným a pikantním komediím přeci jen jemnější, laskavější a jak název napovídá, něžnější,“ říká scenárista a režisér Jiří Vejdělek, který Něžnými vlnami navazuje na své úspěšné příběhy o lásce a naději, které se nikdy nesmíme vzdát.

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

„Zatímco Ženy v pokušení a Muže v naději jsem psal a točil už jako někdo, kdo za sebou přeci jen má pár milostných zkušeností, Něžné vlny jsou vzpomínkou na mé dětství a dospívání, tedy dobu, kdy jsem byl dosud nepolíbený a ve věcech lásky ještě pouhý samouk,“ dodává režisér Jiří Vejdělek.

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu.

Jenže Vojta má docela jiné priority – především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989…

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

Hrdiny, členy jedné obyčejné české rodinky, jejíž život lemují milostné karamboly ve všech generacích, a její milující a milované přátele vytvářejí výteční domácí herci – Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Vojtěch Dyk, Jan Hartl nebo Jan Budař. V úlohách mladého páru se představí debutující Robert Cejnar a Lucie Šteflová.

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

Něžné vlny nás – podobně jako třeba seriál Vyprávěj – vrací do časů nedávno minulých, kdy život se zdál být beznadějný a přece plný snů a lidských radostí. „Narodil jsem se díky zvýšeným rodičovským příspěvkům v 70. letech. První zamilovanost si nevybírá a uhodí, kdy se jí zachce, bez ohledu na stávající politický režim.

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

NĚŽNÉ VLNY (foto: Falcon)

Politiku ale v Něžných vlnách nenajdete. Spíš než přednáškou z historie jsou Něžné vlny kronikou milostných karambolů našich mladých hrdinů,“ vysvětluje tvůrce časové ukotvení nového příběhu.
„Věřím, že se diváci po shlédnutí naladí na něžnou vlnu,“ přeje si režisér Něžných vln, které nyní představují trailer a do kin vstoupí 9. ledna 2014.

připravil: totalfilm.cz
foto/video/zdroj: Falcon © 2013

  1. Jsem z něžných vlnek nadšená. Začlenění listopadové události,hlídání si kulek,nabručený spolužák….:)))tohle předčilo má očekávání:)-nutno podotknout,film pro mě má jen oddechovou hodnotu,proto už se dlouho na nic nekoukám,pustila jsem jen náhodou a moc děkuji-zasmála jsem se,v mém životě je mnoho situací,se kterými se lze ztotožnit-neuvěřitelné náhody vedoucí k trapasům či jiným koncům,než bylo původně zamýšleno…:)))).Je mi fuk,co říkají kritici-mě se to líbilo se vším všudy a ještě jednou díky:))) Bobosokol

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.