Recenze | MACHETE ZABÍJÍ s velkou nadsázkou a humorem

Prezident USA (Charlie Sheen) pověří Macheteho (Danny Trejo) důležitým úkolem: musí najít milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Světu hrozí zánik a anarchie. – Humor především! To si zřejmě napsal Robert Rodriguez na první stranu režisérského deníku, když začal točit pokračovaní příběhů svéhlavého mexického agenta Macheteho. Je to vůbec unikátní projekt. Před lety vznikl fiktivní trailer neexistujícího filmu Machete. Ohlasy od fanoušků si ale vynutily vznik filmu skutečného.

Charlie Sheen ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Charlie Sheen ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Diváky tehdy Machete potěšil humorem a šíleným scénářem s nadsázkou. Jmenované atributy dokážou svým filmům vetknout především dvě jména: Quentin Tarantino a Robert Rodriguez.

Amber Heard a Danny Trejo ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Amber Heard a Danny Trejo ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Pocta béčkům i céčkům z Macheteho doslova řve na všechny světové strany. Krve ve filmu tečou hektolitry, z automatických zbraní odpadávají stovky nábojnic, padouši přežijí téměř jakoukoliv ránu a holky jsou zlobivé… (a mají proklatě sexy oblečky).

Nejen Machete zabíjí. Tuhle protizákonnou kratochvíli si s gustem užívá i šéfka party pomstychtivých prostitutek (Sophia Vergara). Mexická bordelmamá používá vskutku originálních ženských zbraní. Vévodí především střílející podprsenka (č. 5) a připínací penis (v dialozích je “péro”, ale pro formu je raději v této závorce:).

Sophia Vergara ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Sophia Vergara ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Danny Trejo je prostě zjev. Ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. Nemusí hrát, stačí když je a hláškování mu vyloženě sedí. Co všechno MACHETE dělá a nedělá se dovíte v průběhu filmu. Jedno ale prozradím – Machete rozhodně nemluví zbytečně.

Sofia Vergara ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Sofia Vergara ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Teprve před nedávnem jsem shlédl první díl a netypicky budu tvrdit, že druhý je rozhodně lepší. Něco takhle zběsile zábavného jsem v kině už dlouho neviděl. Přiznám se, že jsem do sálu vcházel s notnými obavami. O to příjemnější byl pocit při odchodu. Hlavně: Když se podíváte na všechny participující herce, je vám okamžitě jasné, s jakou chutí do toho všichni šli.

Antonio Banderas ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Antonio Banderas ve filmu Machete zabíjí (foto: EEAP)

Patřičně si své party užívají a královsky se baví v čele se samotným Rodriguezem. Vynikající je blonďatá dračice Amber Heard, jež ve 3D scéně (nechte se překvapit) “odhaluje úplně všechno”.

Mimochodem ta 3D scéna je asi nejlepší vtip ve filmu vůbec. Antonio Banderas je jako další z inkarnací Chameleona ve svém tiráku prostě kouzelný. Nezklamala ani Lady Gaga, které lze uvěřit, že pistoli nedrží v ruce poprvé.

Mel Gibson a Danny Trejo ve filmu MACHETE ZABÍJÍ (foto: EEAP)

Mel Gibson a Danny Trejo ve filmu MACHETE ZABÍJÍ (foto: EEAP)

Zápletka je prostinká, o scénáři to ale neplatí. Vše je perfektně propojeno, od začátku do konce se bez hluchých míst daří udržovat divákovu pozornost. Vzhledem k zaměření snímku a Rodriguezově šílenosti se na plátně může odehrávat prakticky vše, co režiséra a scénáristu napadne a také se tak děje.

Banderas, Rodriguez, Trejo (foto: EEAP)

Banderas, Rodriguez, Trejo (foto: EEAP)

Tajné sledování Gymplu na Nově bych rozhodně neřadil ke svým nejdůležitějším guilty-pleasure (potěšení, za která se stydíme) zážitkům, ale pokud se půjdu znovu podívat na něco, co patří do této tajné komnaty rádoby intelektuála, bude to MACHETE ZABÍJÍ. A v anketě na ulici klidně řeknu, že se dívám pouze na ČT2:-) a sleduji Kim Ki-Duka.

-MS-, totalfilm.cz
Foto/Video: EEAP CZ-SK 

hodnocení 80

Machete zabíjíicon_csfd
Machete Kills
Akční / Krimi / Thriller
USA / Rusko, 2013, 107 min

Režie: Robert Rodriguez
Scénář: Kyle Ward
Hrají: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Jessica Alba, Demián Bichir, Mel Gibson, Amber Heard, Sofía Vergara, Charlie Sheen, Lady Gaga, Alexa Vega, Vanessa Anne Hudgens, Cuba Gooding Jr., Edward James Olmos, William Sadler, Tom Savini, Electra Avellán, Elise Avellán, Antonio Banderas, Walton Goggins, Marko Zaror

A1_Machete_nahled-page-001 (1)

  1. […] jako prozíravý. (8 / 10) PS: Rodriguez si evidentně oblíbil Lady Gagu. Po výrazné epizodce v Machete zabíjí se tato mistryně vlastního redesignu objevuje i v pokračování Sin City. Skutečně ji nelze […]

    Reagovat na tento komentář
  2. […] Machete zabíjí soutěž, soutěž, soutěž nůž, soutěž tričko, soutěž vstupenky « Recenze | MACHETE ZABÍJÍ s velkou nadsázkou a humorem Tady můžete napsat komentář, nebo trackback z vaší vlastní webové […]

    Reagovat na tento komentář
  3. […] pokleslé produkci diváky baví – mex-ploitation MACHETE zaujal a do kin jde druhý díl Recenze | MACHETE ZABÍJÍ s velkou nadsázkou a humorem » Tady můžete napsat komentář, nebo trackback z vaší vlastní webové […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.