Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 21. listopadu

Další z očekávaných hitů HUNGER GAMES: VRAŽEDNÁ POMSTA vrací Katniss a Peetu do vražedné arény. Únos kapitána obchodní lodi somálskými piráty mapuje vynikající thriller KAPITÁN PHILLIPS s Tomem Hanksem. Německá nekonvenční komedie VLHKÁ MÍSTA šokuje svou otevřeností. Tento týden představují své novinky i čeští tvůrci. Do kin jde drama BELLA MIA a teenagerovská komedie MATURITA.

Hunger Games: Vražedná pomsta (USA, 2013)

Hunger Games  - plakat-page-001

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

hunger recenze poutač

Hunger Games: Vražedná pomstaicon_csfd
The Hunger Games: Catching Fire
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Režie: Francis Lawrence
Předloha: Suzanne Collins (kniha)
Scénář: Michael Arndt, Simon Beaufoy
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Stanley Tucci, Toby Jones, Donald Sutherland, Willow Shields, Amanda Plummer, Jena Malone, Lynn Cohen, Meta Golding, Alan Ritchson, Sam Claflin, Juliet Reeves, Paula Malcomson, Lenny Kravitz

Kapitán Phillips (USA, 2013)

Kapitán Phillips

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu.

Kapitán Phillipsicon_csfd
Captain Phillips
Drama / Dobrodružný / Akční / Thriller / Krimi / Životopisný
USA, 2013, 134 min

Režie: Paul Greengrass
Scénář: Billy Ray
Kamera: Barry Ackroyd
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Tom Hanks, Catherine Keener, Max Martini, Yul Vazquez, Chris Mulkey, Corey Johnson, John Magaro, San Shella, David Warshofsky, Michael Chernus, Omar Berdouni, Faysal Ahmed, Barkhad Abdi, Barkhad Abdirahman, Mahat M. Ali, Mohamed Ali, Issak Farah Samata

Vlhká místa (Německo, 2013)

Vlhka_mista_A1_poster_nahled

Osmnáctiletá Helen (Carla Juri) ráda experimentuje. Zvláště v sexu. Také v oblasti hygieny má několik vlastních svérázných teorií. Své okolí šokuje upřímností a komentáři, jež by pravá dáma nikdy nevypustila z úst. Helen už je prostě taková. S kamarádkou a “pokrevní sestrou” Corinnou spiklenecky porušuje jedno společenské tabu za druhým – až do doby, než Helen skončí v nemocnici po prekérní nehodě při holení intimních partií. Ale i na nemocničním lůžku pokračuje ve své poněkud drsnější cestě za vyrovnáním s bolavými místy svého dospívání a tajně doufá, že se jí podaří usmířit své rozvedené rodiče. Spojence nalezne v ošetřovateli (Christoph Letkowski), kterého svou přímočarostí úplně odzbrojí. Nejtajnější aspekty ženského světa se všemi bizarnostmi a skrývanými touhami ukazuje film Vlhká místa s nevídanou otevřeností a humorem.

Vlhká místaicon_csfd
Feuchtgebiete
Drama / Komedie
Německo, 2013, 109 min

Režie: David Wnendt
Scénář: David Wnendt
Hrají: Carla Juri, Peri Baumeister, Meret Becker, Christoph Letkowski, Axel Milberg, Edgar Sel

Bella Mia (Česko, 2013)

Bella Mia plakát

Tento baladicky laděný příběh s mimořádným emocionálním nábojem a morálním apelem určitě zaujme nejen svým prostým sdělením, že lidé nejsou tady proto, aby se stali krutými pány tvorstva, ale proto, aby se naučili žít v souladu s přírodou a nikomu neubírali právo na svobodu a vlastní život.

Bella Miaicon_csfd
Drama
Česko, 2013, 93 min

Režie: Martin Duba
Scénář: Martin Duba
Kamera: Martin Duba
Hudba: Jósef Skrzek
Hrají: Petr Forman, Zuzana Norisová, Igor Orozovič, Anna Fialová, Petr Rajchert, David Bonaventura, Břetislav Rychlík, Lukáš Kůrka

Maturita (Česko, 2013)

maturita plakát

Nadšenec pro elektroniku a počítače Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. A protože často není zcela v realitě, vsadí se evidentně dřív, než domyslí, jak to chce udělat. A tak krátící se čas před maturitou sledujeme partičku maturantů chystající se pokořit otázky, jejich učitele bojující s byrokracií i povedeného ministra školství a suitu kolem něj. Představy maturantů dokresluje jejich fantazie, která leckdy nepřekoná absurditu skutečných okolností. Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Chvílemi přestává být úplně jasné, kdo je tady lump a kdo udělá vlastně docela záslužný skutek.

Maturitaicon_csfd
Komedie
Česko, 2013, 87 min

Režie: Tomáš Houška
Scénář: Tomáš Houška
Kamera: Zdeněk Kajer
Hudba: Tomáš Cibor
Hrají: Michaela Doubravová, Tomáš Polák, Lucia Bakešová, David Steigerwald, Ondřej Malý, Karin Krausová, Tomáš Materna, Žofie Dařbujánová, Denisa Nesvačilová, Simona Vavrušová, Martin Simandl, Filip Kotek, Helena Zengerová, Pavel Klvaňa, Klára Samková, Helena Husáková, Robert Štěpánek, Jana Semeráková, Michael Simandl, Jiří Matějka

Festival francouzského filmu 2013

oficialni_plakat_fff2013-page-001

Festival bude slavnostně zahájen ve čtvtek 21. listopadu 2013 v Praze, Brně a Českých Budějovicích předpremiérou nového filmu Françoise Ozona Jen 17.

Přehlídka nabízí velké množství předpremiér, filmových hitů, doporučených titulů od filmových kritiků a další sekce.
FF probíhá v Praze, Brně a Českých Budějovicích.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.