Mafiánovi mají nevyrovnanou úroveň, ale skvělé herecké výkony

Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni  (Robert DeNiro) se musí i se svou rodinou uklidit do bezpečí.  Kvůli  spolupráci s FBI mu je v patách celá mafie.  A jedinou odplatou je smrt. Rodina Manzoniů se vydává do ospalého městečka v Normandii s novými jmény a tajným doprovodem FBI v čele s agentem Stansfieldem (Robert DeNiro). Mezi novými nic netušícími sousedy se Giovanni ocitá se svou ženou Maggie (Michelle Pfeiffer),  dcerou (Diana Argon) a synem (John D’ Leo).

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Luc Besson natočil s americkými herci ryze francouzskou komedii.  Film sklidil rozporuplné reakce.  Mám pocit, že to pramení z nepochopení žánru. Není  to krimi ani akční komedie. Mafiánovi jdou skrze žánry a především jsou komedií absurdní.

Většina scén je dovedena do absurdních výšin, někdy to funguje, někdy zase ne. Sám bych Mafiánovi ohodnotil rád vyšší známkou, ale nutno přiznat, že scénář má značně kolísavou úroveň.

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Nedostatky scénáře a režie dokáží ale vyvážit herci. Casting je přesný. DeNiro v podstatě neumí nepříjemně překvapit, i když jeho role nestandardních otců už trochu splývají. Mafiánské děti jsou tady ozdobou filmu. Belle i Warren jsou životem protřelí a správně cyničtí. Rozhodně se o sebe umí postarat bez rodičů.

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Humor je tu mnohdy velmi černý a nekonvenční.  To tento film staví nad jiné podobné žánrovky. Odkazy na Scorseseho Mafiány, perfektní diskuze s DeNirem (ve spisovatelském inkognitu) v místním klubovém kině a závěrečná akční čtvrthodinka.

Mafiánovi (foto: Bioscop)

Mafiánovi (foto: Bioscop)

To vše vyváží nedotaženost scénáře a místy bezradnou Bessonovu režii. Sám jsem Mafiánovi viděl dvakrát, bylo to příjemné a přes všechny jmenované chyby, je mohu doporučit.

hodnocení 60

-MS-, totalfilm.cz
foto/video: Bioscop © 2013

Mafiánoviicon_csfd
Malavita
Krimi / Komedie
USA / Francie, 2013, 111 min
Premiéra: 14. listopadu 2013 (Bioscop)

Režie: Luc Besson
Předloha: Tonino Benacquista (kniha)
Scénář: Luc Besson
Kamera: Thierry Arbogast
Hrají: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones, Dianna Agron, John D’ Leo, Dominic Chianese, David Belle, Vincent Pastore, Domenick Lombardozzi, Greg Antonacci, Paul Borghese, Anthony Desio

plakat-orig

 

  1. […] Známý herec Paul Walker zemřel loni při tragické autonehodě. Nestačil dokončit sedmé pokračování filmu Rychle a zběsile. Zcela dokončený ale zůstal akční thriller Brick Mansions. A právě k němu vám nabízíme čerstvý český trailer. Do kin ho uvede 1. května HCE pod názvem Doupě. Walkerovým parťákem je francouzský herec David Belle (Mafiánovi). […]

    Reagovat na tento komentář
  2. Aha, takže DeNiro tam hraje dvojroli? Tak to je vtipné a současně rafinované! :-)

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.