Vorel dokončil VEJŠKU – v kinech bude na konci ledna

Režisér Tomáš Vorel právě dokončil nové pokračování kultovního filmu Gympl. Vejška se v kinech objeví od 23. ledna 2014. Hrdinové Vejšky Kocourek (Tomáš Vorel jr.) a Kolman (Jiří Mádl) jsou dospělejší a podle tvůrců je film realističtější. Přestože jí humor nechybí, je Vejška dramatičtější, kamera rychlejší. V širokoúhlém obrazu dostává více prostoru i Praha.

Vejška (foto: EEAP)

Vejška – Jiří Mádl a Tomáš Vorel jr.(foto: EEAP)

Natáčelo se především na dvou pražských vysokých školách, na Kampě v parku, v pražském metru i na periferiích. Když filmaři v květnu dotočili v klubu Lávka u Karlova mostu, přišly dva dny nato povodně a polovina filmových lokací se ocitla pod vodou. A to včetně klubu, v němž si na koncertu zahrálo na tři sta fanoušků Vladimira 518 a Mika Trafika.

Z natáčení Vejšky (zdroj: Vejška facebook)

Z natáčení Vejšky (zdroj: Vejška facebook)

Nejdražší záběry filmu natočili tvůrci s herečkou Ivanou Chýlkovou. „Chýlková například v jednom záběru zdemoluje Krausovu limuzínu Lancia v hodnotě dvou miliónů korun. Dokázala to elegantně a napoprvé, druhé auto už ostatně nebylo k dispozici,“ říká Tomáš Vorel.

Ivana Chýlková a Jan Kraus hrají ve Vejšce opět manžele Kolmanovi, rodiče jednoho ze dvou hlavních hrdinů.  I v roli Kocourkovy matky uvidí diváci znovu Zuzanu Bydžovskou, která právě za tuto roli ve filmu Gympl získala Českého lva.

Vejška (foto: EEAP)

Vejška – Eva Josefíková (foto: EEAP)

Dále tvůrci obsadili nové herce. „Jako profesora ekonomie jsem si přál Václava Klause a profesora UMPRUM Milana Knížáka, ale ti to hrát nechtěli. Profesora na VŠE tak hraje David Vávra a profesora na katedře grafiky hraje Jakub Kohák,“ říká Vorel. Na hlavní dívčí roli Julii proběhl velký casting a roli nakonec získala herečka Eva Josefíková.

vizual Vejska_low
Autory hudby a rapu jsou Mike Trafik a Vladimir 518. Vorel si tak opět přizval o generaci mladší kolegy. „Vladimíra jsem nedokázal oslovit, protože mě už jednou odmítl při filmu Gympl, že prý v takové komerční sračce, kde hraje Mádl, účinkovat nebude. Pasta, se kterým jsme psali scénář, zorganizoval s Vladimírem schůzku a na ní jsme ho přesvědčili, že Vejška, přestože v ní bude hrát Mádl, komerční sračka nebude,“ prozrazuje Vorel.

Psali jsme také:
Vorel dotočil pokračování Gymplu – VEJŠKA bude mít premiéru v lednu 2014

Vejška (foto: EEAP)

Vejška – Ivana Chýlková, Jan Kraus, Jiří Mádl (foto: EEAP)

Ve Vejšce tak zazní tři skladby od Vladimira 518. Děti prázdnoty a Planeta Praha už existovaly, skladbu Zdrhej zkomponoval Vladimir 518 přímo pro film. Mike Trafik pro film částečně složil hudbu novou a částečně pracoval s hudbou ze své poslední desky. Tvůrci se především snažili o dokonalé souznění hudby s obrazem.

Vejška (foto: EEAP)

Vejška – Jan Kraus (foto: EEAP)

Režisér Vorel nikdy neholdoval pokračováním filmů a nikdy by nevěřil, že sám pokračování nějakého vlastního filmu natočí. K natočení Vejšky ho přiměl velký tlak fanoušků, film Gympl viděly statisíce diváků, a tvůrci se nakonec sami začali upřímně zajímat o to, co by se po skončení gymplu mohlo s jejich hrdiny dít.

Petr Ctvrtnicek jako sef baru_Vejska

Vejška – Petr Čtvrtníček (foto: EEAP)

„Byla to výzva, udělat ten film ještě lepší než předchozí,“ dodává Tomáš Vorel. Producentem filmu je společnost Bio Illusion, koproducentem pak Vorelfilm a Česká televize. Do distribuce ho uvede EEAP.

připravil: J. Gutt, totalfilm.cz
foto/video: EEAP CZ-SK, Vorelfilm, Česká televize
zdroj: 4press, M. Ch. Reková

  1. […] psali jsme také: První dojmy | Vejška je sexy film Vorel dotočil Gympl Vejška bude v kinech na konci ledna […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.