Nepřehlédněte

Nejvíce Hollywoodu vydělávali Dwayne Johnson a Robert Downey jr.

Podle magazínu Forbes se stal Dwayne Johnson vítězem žebříčku nejlépe vydělávajících herců uplynulého roku 2013. Přesněji řečeno nejde o nejlépe placené herce, ale o hvězdy přinášející studiím nejtučnější zisky. Dwayne Johnson se na první místo vyšvihl díky Rychle a zběsile 6 a G. I. Joe 2. Úspěšné byly i Johnsonovy tituly Pot a Krev a Práskač. Celkem Johnson přinesl bezmála 1, 3 milionů dolarů tržeb. Druhým mužem v žebříčku, který se nejvíc vyplatí je Iron Man Robert Downey jr.

Dwayne Johnson (foto: HCE)

Dwayne Johnson (foto: HCE)

Třetí pokračování komiksového filmu vyneslo 1, 2 miliardy dolarů. Třetí místo okupuje Steve Carell díky dabingu animáku Já, padouch 2 s tržbami kolem 920 milionů dolarů k tomu ještě dalších 44 milionů za další Carrellovy filmy.

Robert Downey jr. (foto: Falcon)

Robert Downey jr. (foto: Falcon)

Bramborovou medaili drží Vin Diesel, jehož Rychle a zběsile 6 a Riddick přinesly do pokladen téměř 890 milionů. Sandra Bullock drží pátou pozici díky Gravitaci a Drsňačkám – celkem za 862 miliony.

Paul Walker a Vin Diesel

Paul Walker a Vin Diesel

Zesnulý Paul Walker (790 mil.) a Billy Crystal (743 mil.) s Johnem Goodmanem (743 mil.) jsou v závěsu. Před ně se ale zřejmě dostane ještě Jennifer Lawrence (zatím 740 mil.), díky Hunger Games 2 a Špinavému triku, které jsou dosud v kinech. Desítku uzavírá Chris Hemsworth díky dvojce Thora a Rivalům. Oba filmy vydělaly dohromady 700 milionů.

Chris Hemsworth (foto: Falcon)

Chris Hemsworth (foto: Falcon)

1. Dwayne Johnson (1, 3 milionů)
2. Robert Downey jr. (1,2 milionů)
3. Steve Carell (964 milionů)
4. Vin Diesel (890 milionů)
5. Sandra Bullock (862 milionů)
6. Paul Walker (790 milionů)
7. Billy Crystal (743 milionů)
8. John Goodman (743 milionů)
9. Jennifer Lawrence (740 milionů)
10. Chris Hemsworth (700 milionů)
zdroj: časopis Forbes

připravil: -JG-, zdroj: Forbes

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.