Nepřehlédněte

Recenze | Frajeři ve Vegas vyloudí shovívavý úsměv

Celoživotní kamarádi se na stará kolena rozhodnou to naposledy roztočit. Mají k tomu skvělou příležitost. Zapřísáhlý starý mládenec Billy. (Michael Douglas) se žení s mladičkou přítelkyní. Paddy (Rober De Niro) má ale s Billym problém. Lépe řečeno staré nevyřízené účty. Do Las Vegas tak jede nerad a když už musí, rozhodne se to svému protivníkovi pořádně osolit. Archie (Morgan Freeman) a Sam (Kevin Kline) se snaží ty dva udržet od sebe, ale ne vždy se to daří…

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Předně se povedlo jedinečné. Dostat na plátna čtyři “páprdy”, kteří si sami ze sebe umí udělat legraci. Scénář není úplně vypiplaná záležitost, ale to nikdo z nás asi ani nečekal. Faktem je, že kdyby byly některé momenty dotažené do konce či lépe promyšlené, legrace by bylo mnohem víc.

Takhle je většina scén a zápletek velmi lehce předvídatelná. Ale jsou prostě filmy, kterým jsme ochotni díky hlavním představitelům odpustit leccos.

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Na druhou stranu je možné to ale vnímat i jako trestuhodnost. Trestuhodné by mohl být fakt, že když už se před kameru podaří dostat takové veličiny, měl by být výsledek lepší. Tvůrci se zcela jistě chtěli přiblížit už klasickým “Pařbám”. Ty jsou ale obsazeny o generace mladšími herci, kteří si mohou dovolit kdejakou vylomeninu.

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Uznávám, že i čtyřka staříků se snaží seč může, ale víc než fyzické výkony by tento typ komedie měl být postaven na situačním a inteligentním humoru.

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Frajeři ve Vegas (foto: Bontonfilm)

Patetičnost, která v závěru z filmu čiší je naprosto zbytečná. Frajeři ve Vegas jsou dobrou oddychovkou k televizi, ale kino jim příliš nesluší. Několik zábavných momentů, úsměvů na tváři a kdybych si nedělal poznámky, asi už bych si po týdnu od projekce nepamatoval nic. Škoda potenciálu.

hodnocení 60

Jakub Gutt, totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm © 2013

Frajeři ve Vegasicon_csfd
Last Vegas
Komedie
USA, 2013, 104 min

Režie: Jon Turteltaub
Scénář: Adam Brooks, Dan Fogelman
Kamera: David Hennings
Hudba: Mark Mothersbaugh
Hrají: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline, Mary Steenburgen, Jerry Ferrara, Romany Malco, Roger Bart, Weronika Rosati, Andrea Moore, Ric Reitz, Garrett Hines, Nicci Faires, April Billingsley, Dean Mauro

Frajeri ve Vegas - plakat-page-001 (1)

 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.