Recenze | Bridget Jonesová umí to hlavní – stále baví 

I když by se mohlo zdát, že další filmové vytěžování oblíbené literární postavy už je za zenitem, není tomu tak. Bridget Jonesová sice viditelně zestárla, zato má štíhlou konfekční postavu a skvělou práci. Co jí ale chybí stále, je šťastný vztah. 

Dítě Bridget Jonesové (foto: CinemArt)

Dítě Bridget Jonesové (foto: CinemArt)

K řešení má tentokrát hrdinka jeden malý velký problém. Neplánované těhotenství. Když jí do života na výletu za zábavou vstoupí pohledný Američan Jack (Patrick Dempsey), je z toho sex na jednu noc. Když potká na křtinách po letech Marka Darcyho (Colin Firth), je z toho sex na jednu noc. Problém je, že se to vše uděje během pár dní po sobě a Bridget nemá tušení, čí to dítě vlastně je. Oba pánové se to ale dozví a časem dokonce i to, že jsou oba adepty na otcovství.

Stará dobrá Bridget

Zdá se to jako velmi slušný základ pro dobrou komedii a ano. Scénáristům se podařilo téma velmi dobře vytěžit. Je tu opět stará dobrá Bridget. A i když to její představitelka Renée Zelweger poněkud přepískla s plastikami, nebralo to herečce nic na schopnostech udělat si legraci ze sebe samé. Docela nenásilný scénář uvozuje poměrně povedený sled vtipných scén které režisérka Sharon Maguire dávkuje s přehledem. V pořadí třetí film je trochu cítit snahou natočit pokračování za každou cenu, ale výsledek stále stojí nad standardem běžných komedií podobného střihu. Raději bych viděl ještě čtvrtou Bridget Jones než další Šťastný nový rok nebo Svátek matek.

Dítě Bridget Jonesové (foto: CinemArt)

Dítě Bridget Jonesové (foto: CinemArt)

Mark Darcy (Colin Firth) neztratil nic ze své mimóznosti. Patrick Dempsey je tu spíš funkčním doplňkem, bez něhož by nebyla zápletka.  Z filmu si mnohem víc budete pamatovat poněkud drsnou lékařku v podání Emmy Thompson. Těžko říct, jak měl film vypadat původně. Nečetl jsem předlohu, takže netuším, zda se jí film drží nebo byl upraven na základě toho, že Hugh Grant už nechtěl dál pokračovat. V každém případě – funguje to. Včetně chytlavého soundtracku plného známých hitů.

 • Režie - 70%
  70
 • Scénář - 60%
  60
 • Herci - 75%
  75
 • Hudba - 80%
  80

Dítě Bridget Jonesové (VB, USA, 2016)

Dítě Bridget Jonesové udělá radost fanouškům předchozích filmů. Neurazí. Ale první díl je první díl… A ano, vím kdo je otec. A ne, neřeknu to.:)

70 %

Martin Staněk, Totalfilm.czicon_csfd
foto/video: CinemArt © 2016

Dítě Bridget Jonesové
Bridget Jones’s Baby
Komedie / Romantický
Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min
Premiéra: 15. 9. 2016 CinemArt

Režie: Sharon Maguire
Scénář: Helen Fielding, Dan Mazer, Emma Thompson
Kamera: Andrew Dunn
Hudba: Craig Armstrong
Hrají: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Shirley Henderson, Sarah Solemani, Jim Broadbent, James Callis, Celia Imrie, Sally Phillips, Gemma Jones, Enzo Cilenti, Ed Sheeran, Mark Arnold, Lasco Atkins, Adam Prickett, Clem So, Marilyn May James, Martyn Mayger, Ben Willbond, Lee Nicholas Harris, Adam Leese, Cedric Tylleman, Shaun Newnham, Attila G. Kerekes, Kornelia Horvath

dbj_plakat_web

 1. ema jitresreda 14.7.2018, 22:44

  Bridget je ta nejlepší žena na světě

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.