Čertí brko má výraznou vizuální podobu – Jak vznikaly kostýmy (video)

Nová česká pohádka Čertí brko vstupuje do kin už za necelé dva týdny – 29. listopadu. V hlavních rolích filmu Marka Najbrta se představí Judit Bárdos, Jan Cina a Ondřej Vetchý. Pohádka má výraznou vizuální podobu včetně kostýmů. Ty pro film vytvořila Andrea Králová. „Nechtěli jsme jít cestou prvoplánového českého čerta s kudrnatými vlasy a kožešinovou vestičkou,“ říká Andrea Králová. „Takže naši čerti mají  rohy, mají vesty, ale přece jenom trochu jiné, než na jaké je dětský divák zvyklý.“ Podívejte se na dvě nová videa. Jedno se věnuje kostýmům obecně a druhé přímo čertovským postavám.

Andrea Králová také ví, že kostým je nedílnou součástí celého vyznění pohádky. „Samozřejmě, kostým funguje jinak na ramínku a jinak ve vybrané lokaci. Když jsme točili záběry s Ondřejem Vetchým jako Luciferem v kaolínovém dole v Nevřeni, kde máte opravdu pocit jakéhosi pekelného chrámu, tak najednou z toho kostýmu s korunou, pláštěm a v kombinaci s pekelným trůnem šla skoro nadpřirozená síla, a z toho jsem měla radost,“ vzpomíná Andrea Králová.

Na jedné z pekelných poboček  u města Pytlov přestane fungovat čertí brko, který zapisuje lidské hříchy. Lucifer vyšle s novým čertím brkem do světa trochu zmateného čerta Bonifáce.  Místní šejdíř mu ale kouzelné brko ukradne, a tím se spustí řetěz nešťastných událostí. Je na Bonifácovi, aby osvobodil Pytlov, zachránil peklo i získal srdce krásné Markétky.

V dalších rolích se objeví Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako pytlovští vykukové Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta, Lukáš Latiňák nebo Jakub Žáček.

zdroj: U. Donátová
foto/video: Punk Film, Falcon © 2018

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: