Jak vznikalo pokračování pohádky Tajemství staré bambitky 2 (film o filmu)

Po více než deseti letech se diváci a fanoušci původní pohádky režiséra Iva Macharáčka a  scenáristy Evžena Gogely dočkali vytouženého pokračování. V pohádce Tajemství staré bambitky 2 se vracíme za králem Jakubem (Tomáš Klus) a královnou Aničkou (Kamila Janovičová), kteří mají malou princeznu Johanku (Valentýna Bečková). Na plátnech kin samozřejmě uvidíme i bývalého loupežníka a nyní hrnčíře Karabu (Ondřej Vetchý), kterému do cesty vstoupí královna Jůlie (Veronika Khek Kubařová) ze sousedního bohatého království. A chybět samořejmě nemůžou ani zlotřilí rádcové Ferenc (Miroslav Vladyka) a Lorenc (Jiří Lábus). Jak nový film vznikal se můžete dozvědět z následujícího filmu o filmu.

Podmínkou pro vznik pokračování bylo podle režiséra Iva Macharáčka především rozhodnutí samotných herců, že chtějí na pokračování spolupracovat. Do procesu pak vstoupili noví producenti a pohádka začala vznikat. Její natáčení pak zbrzdila covidová pandemie, ale na jaře roku 2021 se konečně film začal realizovat.

Kromě starých známých herců se na plátně objeví již zmiňovaná talentovaná mladá hvězda Valentýna Bečková, Markéta Plánková v roli komorné královny Jůlie, kterou ztvárnila Veronika Khek Kubařová nebo Václav Noid Bárta, který kromě role podkoního Václava pro pohádku napsal hudbu i chytlavé písničky.

Snímek se natáčel na zámcích v Jindřichově Hradci, Mníšku pod Brdy nebo skanzenech Kouřim či Přerov nad Labem.

Pohádka vznikla v produkci společnosti Fairytale Production producentů Radovana Vašáka, Roberta Plavce a Iva Macharáčka v koprodukci s Českou televizí a innogy.

Tajemství staré bambitky 2 v kinech právě uvádí společnost Bioscop.

-red-
foto/video. Totalfilm Media, Fairytale Production © 2022