Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

JIŘINA BOHDALOVÁ SE V NEDĚLI NA ČT1 PŘEDSTAVÍ V DRAMATU JIŘÍHO STRACHA SVATÁ, HRAJE PŘEŽIVŠÍ VĚZENKYNI GULAGU. TRAILER ZDE

Recenze | TOHLE JE VÁLKA

Podtitul distributora „Jak lehce lze ze souboje o vysněnou dívku udělat Třetí světovou válku“ je poněkud nadsazený, ale v podstatě prozrazuje základní dějovou zápletku celého filmu. Nejde totiž o nic složitého. Přesto se dobře pobavíte.

Chris Pine, Tom Hardy

Franklin Delano Roosevelt Foster, známější pod zkratkou FDR (Chris Pine), je pohledný, zdvořilý a sebejistý muž, který navíc disponuje nadpřirozenou schopností přitahovat ženy. Jeho nejlepší kámoš a zároveň parťák James, známější pod pseudonymem Tuck (Tom Hardy) je dobře vypadající drsňák, nicméně, co se týká milostných záležitostí, má co dohánět. Spolu s  jedinečným talentem, skrytými dovednostmi, přitažlivým vzhledem patří mezi jedny z nejlepších agentů CIA. Jejich dlouhotrvající profesní a osobní pouto však projdou zkouškou poté, co oba začnou randit s tou samou ženou.

Reese Whitterspoon

Především předesílám že jdete na designovou akčně-romanticko-sitcomovskou kravinku. A k jako takové k ní musíte přistupovat. Tedy nemusíte, ale doporučuji vám to. Pokud zapomenete na to, že by to „takhle“ v CIA skutečně asi fungovat nemohlo a přistoupíte na hru scénáristy i režiséra, že by se „něco takového“ klidně mohlo stát, pobavíte se náramně.

Režisér, používající pseudonym McG (ve skutečnosti Joseph McGinty Nichol) má na kontě takových kravin několi, včetně Charlieho andílků, a to už je žánr sám pro sebe, stejně jako Bondovka. A to je přesně ten styl prezentace, který vás na plátně čeká.
Všichni jsou krásní, velmi dobře vystajlovaní, jednají tak, jak by normální člověk ve skutečnosti nikdy nejednal. ale vy jim to odpustíte, protože jste se přece přišli bavit.

Tohle je válka!

Info o filmu pro váš mobil (Použijte qr čtečku)

Nemá smysl popisovat vám, že se „kluci“ měli rádi jen do té chvíle, než jim začalo jít o stejnou holku a že spousta vtipných situací vzniká právě tím, jak si vzájemně hází klacky pod nohy.

A tak vám zbývá vybrat si jednoho z nich a fandit mu. Takže který to bude? Ten větší a hezčí nebo menší a drsnější?
Chcete-li nenáročnou, ale přesto kvalitní zábavu, kupte si lístky na TOHLE JE VÁLKA. Hodnocení mohlo být 70%. Ale 10% dolů, za to, že na Blu-ray bych si do domácí videotéky tento titul nekoupil. Jednou stačilo.

Martin Staněk, totalfilm.cz

TOHLE JE VÁLKA! (THIS MEANS WAR)

PREMIÉRA: 23. února 2012 (BONTONFILM)
Akční / Komedie / Romantický
USA, 2012, 96 min
Režie: McG
Hrají: Tom Hardy, Reese Witherspoon, Chris Pine, Warren Christie, Brendan Meyer, Marie Avgeropoulos, Emilie Ullerup, Natassia Malthe, Laura Vandervoort, Til Schweiger, Angela Basset

Zde vám nabízíme exkluzivně několik scén s českými titulky:

Zajímavosti:

CHRIS PINE (FDR Foster) je jednou z nadějných hvězd Hollywoodu. Poslední dobou si zahrál ve filmu Nezastavitelní a to po boku Denzela  Washingtona v režii Tonyho Scotta ve studiu 20. Century Fox. Také dokončil výrobu dramatu Welcome to People s Michelle Pfeiffer, Elizabeth Banks a Olivií Wilde.

(C) Totalfilm.cz

V roce 2009 si zahrál Jamese T. Kirka ve Star Treku. Tento film je kronikou prvních dnů posádky lodi Enterprise. Tuto roli si zopakuje ještě dvakrát v nadcházejících dílech.
Jeho rodiči jsou herci Gwynne Gilford a Robert Pine. Jeho již zesnulá babička, Anne Gwynne, byla herečkou 30. a 40. let.

TOM HARDY (Tuck) se rychle stal jedním z nejvyhledávanějších herců Hollywoodu. Hardy se nedávno objevil v dramatu Warrior po boku Nicka Nolteho a Joela Edgertona.  V tomto filmu ztvárňuje roli vojína námořní pěchoty Tommyho Colona, kterého pronásleduje tragická minulost.

(c) BBC

Ten se vrací po 14 letech, aby požádal svého otce (Nolte) o pomoc, aby jej jako bývalý trenér zápasu připravil na soutěž o 5 milionů dolarů. Warrior  je ódou na vykoupení a smíření a zároveň svědectvím přetrvávajících pout.
Hardy si zahrál i ve filmu Jeden musí z kola ven. Jeho protějšky jsou Colin Firth a Gary Oldman, který byl za tuto roli nominován na Oscara. Tento thriller se odehrává za studené války v polovině 20. století. O filmu jsme psali tento měsíc.
Nedávno  dokončil  film Temný rytíř povstal od Warner Bros v režii Christophera Nolana. Hardy hraje ničemu Bana. Protivníky mu jsou Christian Bale, Anne Hathway, Joseph Gordon-Levitt a Gary Oldman.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast