Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Zemřela WHITNEY HOUSTON, stačila dotočit svůj comeback – film SPARKLE

Whitney Houston byla především talentovaná zpěvačka, ale objevila se i v několika televizních filmech a pro své fanoušky se stala legendou po boku Kevina Costnera ve filmu OSOBNÍ STRÁŽCE. Její skon je o to smutnější, že se tento rok do kin chystá její filmový comeback. Drama SPARKLE.  Je příznačné, že se jedná o příběh pěveckého tria, které se musí vyrovnat s drogovou závislostí.

Foto z filmu SPARKLE (2012)

Whitney Houston začala zpívat v kostele a později se vypracovala na jednu z nejúspěšnějších černošských zpěvaček 20. století. V roce 1985 převzala svou první Grammy za objev roku mezi zpěvačkami. Za svou úspěšnou kariéru nasbírala celkem pět cen Grammy a mnoho jiných hudebních ocenění. Svou hereckou kariéru nastartovala roku 1992 v romantickém snímku OSOBNÍ STRÁŽCE po boku zkušeného hereckého kolegy Kevina Costnera.

Obal alba k Osobnímu strážci

V tomto filmu ztvárnila zpěvačku populární hudby Rachel Marronovou a zazněly zde její největší hity, z nichž píseň I have nothing a píseň Run to you byly nominovány na Oskara. O tři roky později se rolí ve filmu AŽ SI VYDECHNU pokusila navázat na předchozí úspěch v Osobním strážci, ale to se už nepovedlo. Její další filmovou rolí se stala Julie ve filmu KAZATELOVA ŽENA, kde jí byl hereckým partnerem Denzel Washington a poté v roce 1997 následovalo muzikálové zpracování POPELKY.

V roce 2012 se do kin chystá její poslední snímek SPARKLE, který v České republice uvede do kin společnost FALCON. Houston film stačila dokončit a vzhledem k jejímu výkonu se mluvilo o úspěšném návratu na plátna kin.

(TOTALFILM.cz/THE INSIDER/SONY PICTURES)

Whitney Houston

  • Narodila se 9. srpna 1963 v Newarku v americkém státě New Jersey;
  • Za svou hudební kariéru získala šest cen Grammy, 22 ocenění American Music Awards a 30 cen magazínu Billboard;
  • Jejími nejznámějšími hity jsou písně I Will Always Love You nebo Saving All My Love for You;
  • Vydala celkem sedm studiových alb, poslední s názvem I Look to You vyšlo v roce 2009;
  • Účinkovala v několika filmech (zřejmě nejslavnějším byl snímek Osobní strážce z roku 1992 s Kevinem Costnerem v hlavní roli; známé jsou také romantické drama Kazatelova žena z roku 1996 nebo komedie Až si vydechnu z roku 1995);
  • 18. července 1992 se provdala za Bobbyho Browna; bouřlivé manželství provázené užíváním drog se rozpadlo po čtrnácti letech;
  • Posledních deset let života Houstonové bylo poznamenáno drogovou závislostí a neúspěšnými odvykacími léčbami. V roce 2002 v televizním rozhovoru přiznala, že užívá marihuanu, kokain, nadmíru pije a zneužívá léky na předpis.
TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast