Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

FEBIOFEST odtajnil hosty i největší hity z programu

Kompletní program Febiofestu bude sice zveřejněn ve středu 7. března, ale už dnes na dopolední tiskové konferenci představil Fero Fenič spolu s programovým ředitelem festivalu Štefanem Uhríkem, programovou ředitelkou Hanou Cílkovou a tiskovým mluvčím festivalu Pavlem Sladkým některé z VIP hostů a největší programové hity festivalu.

(Praha – vlastní zpráva)

Fero Fenič

Čestným předsedou poroty se letos stává věhlasný kameraman Miroslav Ondříček. Ondříček bude předsedat 33ti hlavé porotě složené z diváků přihlášených na internetových stránkách Febiofestu. Přihlásit se do poroty můžete i vy, ovšem pouze do 10. března, kdy se možnost stát se členem poroty uzavírá. Práci poroty uzavře již tradičně udělení ceny GRAND PRIX.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 22. března v Multikině Cinestar Anděl, kde v posledních letech našel své stále útočiště.

Prvními filmy, které se v rámci Febiofestu objeví na plátně budou Miláček (trailer), Madamoiselle, Superclásico či snímek Máme papeže!

Konečná uprostřed cesty

Mezi letošními VIP hosty bude slovenská herečka Zuzana Krónerová, německý herec Andreas Dresen, který představí svůj film KONEČNÁ UPROSTŘED CESTY (bude i v běžné distribuci), anglický režisér polského původu Pavel Pawlikowski, Febiofest uvede jeho dokument Dostojevský na cestách i jeho nejnovější film ŽENA Z PÁTÉHO PATRA. Dalším hostem je indonéský tvůrce Garin Nugroho, který na festivalu uvede svůj nejnovější počin ZAVÁZANÉ OČI o islámském radikalismu.

Garin Nugroho na festivalu v Rotterdamu

Novou sekcí bude letos 3D. “Její ambicí je přiblížit i jinou tvorbu než tu hollywoodskou, filmy 3D se natáčejí všude na světě a my chceme divákům přiblížit, jak to vypadá jinde”, poznamenal programový ředitel Štefan Uhrík. Lákadlem může být počin nestora polského filmu Jerzyho Hoffmana VARŠAVSKÉ BITVY či LOUSKÁČEK Andreje Kočalovského.
Fero Fenič dodal, že je Febiofest zřejmě prvním festivalem, zřejme i v evropském měřítku, který má takovou sekci.

V zemi krve a medu, režijní debut Angeliny Jolie

Febiofest promítne také režijní debut Angeliny Jolie V ZEMI KRVE A MEDU, který se na Balkáně, kterého se film týká, zatím setkal s pozitivními reakcemi. Programová ředitelka Hana Cielová je zvědavá, s jakými reakcemi se setká u českého publika.

Diváci budou mít možnost posoudit výkon Glen Closeové ve filmu ZATÍMCO SPÍŠ, ALBERT NOBBS, za který byla nominována na Oscara, či skvěle obsazený snímek Johna Maddena BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD.

Hlavním centrem doprovodného hudebního programu budou tradičně garáže multikina Cinestar. Vstup zůstává volný.

připravil: totalfilm.cz (AC)

14. března bude zahájen předprodej vstupenek.

Praha:            22. 3. – 30. 3.  Cinestar Anděl
Liberec:                         2. 4. – 4. 4. 2012 CineStar
Hradec Králové:        3. 4. – 5. 4. 2012 CineStar
Pardubice:                   4. 4. – 6. 4. 2012 CineStar
České Budějovice:    5. 4. – 7. 4. 2012  CineStar
Brno:                           10. 4. – 12. 4. 2012 Sál B. Bakaly
Ostrava:                      11. 4. – 13. 4. 2012 CineStar + kino Art

Po zveřejnění programu přineseme další informace.
Další info, například o dalších VIP hostech přineseme 19. března. 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast