Filmové premiéry od 5. července

Jediný snímek distributoři uvedou dnes do kin. Film KONFIDENT s Jiřím Mádlem měl premiéru tento týden na festivalu v Karlových Varech. Vypráví příběh o agentovi STB, kterého komunistická mašinerie donutila ve spolupráci. S Mádlem excelují v hlavních rolích Ondřej Vetchý a Jan Budař.

KONFIDENT (Slovensko, Česko, 2012)

Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh… Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály.

Konfident (foto: Bontonfilm)

Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu?

recenze Konfident zde

Konfident
eŠteBák
Drama / Komedie / Historický
Slovensko / Polsko / Česko, 2012, 108 min
Režie: Juraj Nvota
Hrají: Jiří Mádl, Michaela Majerníková, Jan Budař, Ondřej Vetchý, Arnošt Goldflam, Vlado Hajdu, Marko Igonda, Táňa Pauhofová, Szidi Tobias, Marek Geišberg, Maciej Stuhr, Dorota Nvotová, Lukáš Latinák

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.