Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Jackson a Warneři udělají z Hobita trilogii

Peter Jackson už na Comic Conu potvrdil, že při natáčení Hobita bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj bude možné sestříhat dva dlouhé filmy nebo tři filmy v rozumné délce. Pochopitelně se také počítá se speciálními režisérskými verzemi pro DVD a BD, tak jak tomu bylo v případě Pána prstenů.
Režisér Hobita začal se studiem Warner Bros o možnosti vzniku třech dílů jednat. Warneři tím jsou pochopitelně nadšeni. Víc filmů = více tržeb. V tuto chvíli prý zástupci studia, Jackson a scénáristky jednají o možnostech jak Hobita rozdělit do třech částí a jak finančně náročné by to asi bylo.

Hobit (Foto: Warner Bros)

Pokud by se plán potvrdil, dotáčky ke druhému dílu se rozšíří a herci se v roce 2013 vrátí na Nový Zéland na čtvrt roku.
Sice to vypadá, že studio spolu s Jacksonem chce na divácích vydělat co nejvíc, ale v případě tohoto režiséra mají alespoň jistotu že za své peníze dostanou kvalitní produkt.

(aktualizováno 31.7. 2012 ve 12:13):

Novozélandský režisér Peter Jackson dnes na Facebooku potvrdil, že ze snímku Hobit udělá celou trilogii. Třetí díl by do kin podle serveru Variety mohl přijít v létě 2014.

„Po skončení natáčení jsme si konečně sedli a podívali se na celý nabraný materiál. A měli jsme z něj takovou radost, že jsme se rozhodli to risknout a zkusit tenhle příběh odvyprávět úplně celý.“ 

článek britského Total Filmu

připravil: totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast