Na HBO dnes začíná pozoruhodný sitcom VEEP

Další z řady původních projektů stanice HBO je tady. Originální tvorbu této globální stanice obohatil sitcom VEEP neboli Viceprezidentka. V osmi dílech první řady řeší víceprezidentka a bývalá senátorka Selina Meyerová (Julia Louis-Dreyfusová) každodennní peripetie této funkce. Hájí prezidentovy zájmy, hasí politické požáry a řeší také svůj soukromý život.

Viceprezidentka (Foto: HBO)

Bývalá senátorka Selina Meyerová (Julia Louis-Dreyfusová) přijala nabídku stát se viceprezidentkou Spojených států. Velice brzy však zjišťuje, že její nová funkce nenaplňuje žádné z jejích očekávání a naopak plní se vše, před čím ji varovali. V seriálu sledujeme Selinu a její spolupracovníky, jak kličkují v každodenních, pro Washington příznačných, politických hrách, a zároveň se snaží působit kladným dojmem na veřejnost a vykonat něco dobrého pro svou zemi.

Do Selinina nejbližšího okruhu patří: šéfka kanceláře Amy (Anna Chlumsky), tiskový mluvčí Mike McClintock (Matt Walsh), osobní asistent Gary (Tony Hale) a sekretářka Sue (Sufe Bradshawová). Jejich častými soupeři jsou ambiciózní šťoural Dan Egan (Reid Scott) a samolibý šéf komunikace Bílého domu Jonah (Tim Simons).

Viceprezidentka (Foto: HBO)

V osmi epizodách první série Viceprezident(ka) zábavně popichuje a vysmívá se jak nuancím každodenní politiky úřadu, tak i celému politickému světu v prostředí, kde i to nejbanálnější rozhodnutí – od příchuti jogurtu, až po výběr VP mazlíka – může mít nečekané a dalekosáhlé důsledky.

Viceprezidentka (Foto: HBO)

Originální tvorba HBO je jednou z nejoceňovanějších produkcí na světě. HBO se zaměřuje na tvorbu nestandardních žánrů a originálních projektů, které mnohdy udávají směr, kterým se pak ve vlastní tvorbě vydávají další velké produkce.
První díl dnes ve 21:00 na HBO a HBO HD

Připravujeme recenzi.
připravil:
M. Staněk, totalfilm.cz, HBO Česká republika
Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.