Divadlo Járy Cimrmana v kině a v HD

Historicky první přímý satelitní přenos z České republiky přenese do kin slavnostní představení Divadla Járy Cimrmana České nebe.4. října v 19 hodin se v přibližně šedesáti kinech uskuteční první český HD přenos divadelního představení. Stane se tak k 45. výročí divadla Járy Cimrmana.

Plakát České nebe

Zcela logicky bude první satelitní vysílání uskutečněno v HD, tedy v “Hodně Dobré” kvalitě. Kromě zhlédnutí nejnovější hry v pohodlí svého oblíbeného kina budou mít diváci možnost vybrat si také své nejoblíbenější přednášky pro seminář. Do projektu se k dnešnímu dni přihlásilo téměř 40 kin po celé České republice.

Režie přenosu se ujal Jan Svěrák. O přestávce provede diváky zákulisím, až do herecké šatny, reportér a nový člen souboru DJC Vojta Kotek.

Stále aktualizovaný seznam připojených kin najdete zde

Každému návštěvníku ve všech 40 kinech v ČR bude o přestávce nabídnuta sklenka chlazeného sektu z produkce společnosti Bohemia Sekt, to aby si diváci mohli alespoň na dálku s oslavenci v Praze přiťuknout.
Společenský oděv na večerní slavnost jest z tohoto důvodu doporučen.

České nebe

Projekt satelitních přímých přenosů do kin po celé České republice byl zahájen v roce 2007 cyklem Metropolitan opera: Live in HD. Díky velkému ohlasu, se kterým se projekt setkal, byl v následujících letech rozšířen také o přenosy baletu (Balet v kině), činohry (NT Live) a mimořádných přenosů z koncertů, výstav a dalších speciálních událostí. Satelitní přímé přenosy do kin po celé České republice zajišťuje distribuční společnost Aerofilms.

Předprodej vstupenek byl již ve většině kin spuštěn, vstupenky jsou nabízeny v relacích 200Kč nebo 250Kč.

Začátek přímého přenosu 18:45.

Délka přenosu cca. 2,5 hodiny včetně 20min. přestávky.
ROZPIS VEČERA:

19:00 – začátek programu

19:15 –  začátek 1. části představení (seminář)

20:10 – konec 1. části a 20minutová přestávka se slavnostním přípitkem

20:30 – začátek 2. části představení (hra)

21:30 – konec představení

připravil: totalfilm.cz, Aerofilms © 2012

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.