FRESH FILM FEST: Co se děje v sobotu 1. září

O víkendu začínají projekce už po 13. hodině. Z dnešního dne stojí za povšimnutí mimo jiné především film VZPOURA režiséra a herce Mathieua Kassovitze, který můžete vidět ve Světozoru. Film s Isabelle Hupertovou Sama v Africe, který už jste sice mohli vidět v Karlových Varech, ale kdo neviděl, ať neváhá. Další tipy v článku.SAMA V AFRICE

Sama v Africe (R: Claire Denis)

Napínavý thriller ze současné Afriky od režisérky Claire Denisové. Příběh se odehrává v nejmenované africké zemi, kde propuká občanská válka. Maria, hrdá a nezlomná běloška, odmítá opustit svou kávovou plantáž, a vyhnout se tak nebezpečí, které bezprostředně hrozí jí i celé rodině. Odejít znamená vzdát se, projevit slabost a zbabělost a v neposlední řadě ztratit domov, kde její rodina žila po generace.

  • Kino 35 1.9 – 14:45

Sama v Africe
White Material
Drama / Válečný
Francie / Kamerun, 2009, 102 min
Režie: Claire Denis
Hrají: Isabelle Huppert, Christopher Lambert, Isaach De Bankolé, Nicolas Duvauchelle

PAVILION

Pavilion (R: Tim Sutton)

Max, tichý a neklidný patnáctiletý chlapec opouští město na břehu jezera a stěhuje se za svým otcem na arizonské předměstí. Film se line nekonečnými letními dny, zatímco děj se mění prostřednictvím řady vzájemně propojených postav. To, co začíná v poklidném, svěžím a bezpečném prostředí, končí v drastickém, drásavém chaosu.

  • Kino 35 1.9 – 17:00

Pavilion
Drama
USA, 2012, 68 min
Režie: Tim Sutton
Hrají: Max Schaffner, Addie Bartlett

BESTIE

Bestie (R: Ch. Boe)

Bruno miluje svou ženu Maxine, ale jeho láska i tělo pozvolna procházejí proměnou. Něco se v něm začíná probouzet a neexistuje způsob, jak by to mohl zastavit. Jakmile se jednou totiž začnete vrtat v temné straně lásky, abyste našli moc, agresi a nenávist, není cesty zpátky. Poslední film dánského režiséra Christoffera Boea je důkazem jeho citu pro obrazy, které vás nadchnou, slabosti pro milostné příběhy a lásky k jeho drahým hercům.

  • Kino 35 1.9 – 22:00

Beast
Drama / Psychologický
Dánsko, 2011, 83 min
Režie: Christoffer Boe
Hrají: Marijana Jankovic, Nikolaj Lie Kaas, Nicolas Bro

VZPOURA

Vzpoura (R: Mathieu Kassovitz)

Comeback režiséra s výrazným autorským rukopisem v sobě pojí prvky thrilleru a politického dramatu. Příběh zakládá na události, ke které došlo v roce 1988 na zámořské správní korporaci Francie v Tichém oceánu, Nové Kaledonii. Zkušený obchodník a francouzský kapitán Legorjus a jeho muži jsou zaváti na ostrov Ouvéa, kde je zajme skupina domorodých kanackých separatistů. Kapitán se záhy ocitá v neudržitelném postavení…

  • Světozor 1.9 – 19:15

Vzpoura (festivalový název)
L’ordre et la morale
Akční / Drama / Historický
Francie, 2011, 136 min
Režie: Mathieu Kassovitz
Hudba: Klaus Badelt
Hrají: Mathieu Kassovitz, Sylvie Testud, Philippe Torreton, Malik Zidi

Doprovodný program TIP

Master Class: Jody Lee Lipes
Sobota 1. září od 13:30, FAMU

Kameraman a režisér Jody Lee Lipes je vycházející hvězdou americké nezávislé filmové scény, byl vybrán do Directors Lab na festivalu Sundance 2012 a nominován na cenu pro nezávislé filmové tvůrce Independent Spirit. V programu festivalu budou uvedeny dva jeho dokumenty (NY Export: Opus Jazz a Brock Enright: Good Times Will Never Be the Same) a filmy na nichž se podílel jako kameraman (Martha Marcy May MarleneTiny Furniture a The Fort).

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.