Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

VÍTÁME VÁS NA NAŠEM NOVÉM WEBU. Doufáme, že se vám tu bude líbit. ZAČALI JSME TAKÉ MĚNIT K LEPŠÍMU YOUTUBE KANÁL.

ČT představila dětský kanál ČT: D a kulturní kanál ČT ART – začnou vysílat 31. srpna

Česká televize dnes na Kavčích horách představila název i koncepci svého dětského kanálu, který byl doposud pracovně nazýván ČT3. ČT:D (Déčko). Kanál nabídne dětem rozmanitou programovou skladbu včetně dramatických pořadů, dokumentů, zpravodajství, life-stylu. Televize překvapila oznámením o vzniku dalšího kanálu zaměřeného na kulturu ČT ART. Oba kanály začnou vysílat 31. srpna 2013

čtd logo

Dětský kanál byl součástí kandidátského projektu generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. V říjnu 2012 ČT koncepci představila radě ČT. V tuto chvíli se projektový tým připravuje na spuštění dětského kanálu (31. 8. 2013).

ČT zvažovala několik termínů spuštění. Ve hře byl i 1. červen, Mezinárodní den dětí.
Nový kanál bude cílit na dvě základní divácké skupiny 4-8 a 8-12 let. Kanál bude vysílat od 6:00 – 20:00 hodin. Nový kanál televize zkráceně nazývá „Déčko“ (ČT:D).

02
Petr Koliha prozradil, že svým programem chce ČT:D zaujmout, bavit a zároveň vzdělávat. Kanál také přebírá některé stávající programové formáty z ostatních kanálů ČT. Některé z nich budou zmodernizovány. ČT chce prostřednictvím vysílání nové stanice zkoumat i propojení diváků s novými médii. Děti jsou zvyklé na sociálních sítích komunikovat a ČT toho chce využít.
Jednou z novinek bude i dětské zpravodajství. Tyto dětské zprávy jsou například v BBC standardní výbavou. Dvě pětiminutové relace bude připravovat redakce zpravodajství a budou obsahovat i sport a předpověď počasí. Připravovat pořady pro „Déčko“ bude i redakce sportu. Kanál nebude obsahovat spotovou reklamu a product placement.

03
Dětský kanál bude vysílat i lifestylové pořady (CO FRČÍ?) nebo dokumenty BBC. Nabídne tedy rozmanitou skladbu podobnou plnoformátové televizi.

Generální ředitel ČT také představil novou koncepci kulturního vysílání v ČT. Televize chce vytvořit samostatný kulturní kanál. Ten umožní prezentovat kulturu i v hlavním vysílacím čase. Televize zvolila označení ČT ART. ART bude vysílat na stejné frekvenci jako ČT:D.
„Vysílání kulturních pořadů patří k jedné ze základních funkcí veřejnoprávního média. Zřízením vlastního kanálu získává kultura poprvé v historii České televize ucelený a pravidelný prostor v hlavním vysílacím čase,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

04
Ve 20 hodin skončí vysílání kanál ČT:D a začne vysílat ČT Art. Cílovým řešením do budoucna je najít dva svébytné kanály tak, aby oba kanály měly svou vlastní plnohodnotnou frekvenci. Zásadní prezentace kultury zůstává i nadále na kanále ČT2.

kanály čt
Vysílací schéma ARTU otevírají Události v kultuře, následovat budou přenosy z divadel, opery, pořady o výtvarném umění. Všechny stávající kulturní magazíny, které byly dosud v okrajových časech se dostávají do prime-timu.
Milan Fridrich vysvětlil, že na Artu se například objeví i artové filmy s titulky. Stěžejní pořady na které jsou diváci zvyklí, zůstanou i nadále na dosavadních programových okruzích ČT1 nebo ČT2.

05

06

07

Programové schéma kulturního kanálu ČT art vzniká v úzkém kruhu odborníků České televize, kteří své záměry diskutují se zástupci odborné veřejnosti i ministerstva kultury.

připravil: totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast