Grand Prix Febiofestu dostane britské drama ROZBITÝ SVĚT

Čtrnáct filmů letos soutěžilo o Grand Prix Febiofestu. Nejlepší film vybírala 33 členná porota v jejímž čele je letos čestná předsedkyně Věra Čáslavská. Stal se jím snímek Rozbitý svět (Broken). Film vypráví o nevšedním dospívání jedenáctileté dívky, která si říká “Skunk”. Film natočil v loňském roce režisér Rufus Norris.

Rozbitý svět (foto: MFF PRAHA - FEBIOFEST)

Rozbitý svět (foto: MFF PRAHA – FEBIOFEST)

Skunk, hlavní hrdinka filmu, prožívá nevšední dospívání. Kromě první lásky a hádek v rodině se musí vypořádat s cukrovkou. Vnímavé děvče kamarádí s retardovaným Rickym od vedle a dokáže jej podržet i poté, co ho surově napadne rozlícený soused. Jedna z jeho dcer totiž Rickyho nařkne ze sexuálního zneužití.
Po tomto incidentu se poměry v sousedství radikálně změní…

Rozbitý svět (foto: archiv)

Rozbitý svět (foto: archiv)

Svěží režijní debut Rufuse Norrise získal ocenění BIFA za nejlepší britský nezávislý film roku. Rory Kinnear, představitel ovdovělého otce ze sousedství, jenž hájí počestnost svých dcer pomocí pěstí, získal Cenu BIFA za nejlepší výkon ve vedlejší herecké roli. Ve filmu dále hrají známé tváře jako Cillian Murphy a Tim Roth.

připravil: Totalfilm.cz

[nggallery id=7]

Stáhněte si anglický presskitt k filmu

broken2012

  1. […] 2013) 18. Terapie láskou (USA, 2013) 19. Walter Mitty a jeho tajný život (USA, 2013) 20. Rozbitý svět (VB, 2013) 21. Velký Gatsby (USA, 2013) 22. Velká nádhera (Itálie, 2013) 23. Show! (Česko, […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.