Natočte minutovou předělávku filmu vašeho srdce a vyhrajte skvělé ceny!

Je tu opět velká mezinárodní soutěž, která znovu poměří síly všech, kdo dokáží vtěsnat děj svého oblíbeného filmu do 60 vteřin! Vybavíte si svůj oblíbený film? A umíte si představit jeho děj vměstnaný do jedné minuty? Právě takové zadání letos znovu čeká na všechny účastníky 3. ročníku soutěže Jameson Done in 60 Seconds. Tato jediná minuta Vás navíc může dostat na české finále, které proběhne během 48. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech a, pokud vyhrajete, tak i na mezinárodní finále soutěže, které se každoročně vyhlašuje jako součást Jameson Empire Film Awards v Londýně!

Projekt Jameson Done in 60 Seconds je soutěží probíhající již několik let ve světě a od roku 2011 také v České republice. Vítězem českého klání se minulý rok stal minutový snímek Vřískot v režii Petra Černého, předloni porotu uchvátil Forrest Gump Petra Brunnera.  Letošní vítěz získá kromě účasti na londýnském finále také kameru s příslušenstvím Go Pro.

“Zpracování tématu celovečerního filmu do rozsahu jedné minuty vnímám jako zajímavou dramaturgickou výzvu a jsem sám zvědavý, jak si s tímto úkolem naši studenti poradí. Vítězství v kreativní soutěži může pomoci studentům při získávání zaměstnání či dalších – většinou již profesionálních – zakázek“, zhodnotil soutěž Libor Nemeškal, ředitel Ústavu animace a audiovize Fakulty mediální komunikace UTB ve Zlíně.

SOUTĚŽ POUTAČ

A jak dodává Luděk Šnajdar ze Střední průmyslové školy sdělovací techniky: „Tyto kreativní soutěže přispějí k motivaci studentů a zavedou je do jiného prostředí než je škola“.

Přihlásit své video můžete do 16.6.2013. První tři vítězná videa budou vyhlášena 3.7. v rámci MFF KV. Číslo jedna se pak podívá na Empire Awards v Londýně.

připravil: totalfilm.cz, -TK-, M. Valeš

Psali jsme také:

Natočte minutovou předělávku…

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.