Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

KARLOVY VARY 2013 | Jediný český zástupce v soutěži LÍBÁNKY – nový Hřebejkův film (trailer)

Jediným českým zástupcem v soutěži 48. MFF Karlovy Vary je nový film Jana Hřebejka LÍBÁNKY. Scénář k němu napsal Petr Jarchovský. Líbánky završují volnou trilogii počínající Kawasakiho růži a snímkem Nevinnost. Premiéru si Líbánky odbydou na festivalu, v českých kinech se pak objeví 22. srpna. Podívejte se na trailer.

Líbánky (foto: Falcon)

Líbánky (foto: Falcon)

Líbánky se odehrávají v čase tří dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Aňa Gaislerová) a Radim  (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy.

Režisér Jan Hřebejk s Aňou Geislerovou

Režisér Jan Hřebejk s Aňou Geislerovou

Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života.

Ovšem… kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají.

film-plakat-orig

Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho?  S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!

připravil: -AC-, totalfilm.cz,
Foto/Video: Falcon, YouTube kanál Totalfilm

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast