Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Ve Varech je Oliver Stone, přijede i F. Murray Abraham

Oliver Stone se dnes konečně objevil na veřejnosti, v podvečer otevřel projekci svého filmu ALEXANDER VELIKÝ. Držitel třech Oscarů® je velmi unavený a společnosti se spíše straní. Na festivalu převezme Křišťálový globus za celoživotní přínos světové kinematografii. Festivalu se podařilo získat další hvězdu. V Česku je totiž shodou okolností americký herec F. Murray Abraham, který hrál Salieriho ve Formanově Amadeovi. Zítra předá společně s Miroslavem Ondříčkem Křišťálový globus Theodoru Pištěkovi.

Režisér Oliver Stone v obležení novinářů

Režisér Oliver Stone v obležení novinářů

Letošní ročník MFF Karlovy Vary poctí svou návštěvou amerických herec F. Murray Abraham, Oscarem oceněný představitel Salieriho z legendárního filmu Miloše Formana Amadeus. F. Murray Abraham je v době konání karlovarské přehlídky hostem hudebního festivalu Prague Proms 2013, kde se 3. 7. představuje v hlavní zpívané roli světově premiérovaného díla A Grateful Tail Symphony. Díky spolupráci s vedením festivalu Prague Proms se podařilo zorganizovat hercovu cestu na MFF Karlovy Vary. 

F. Murray Abraham

F. Murray Abraham

F. Murray Abraham společně s kameramanem Miroslavem Ondříčkem předá výtvarníku Theodoru Pištěkovi Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, ve čtvrtek 4. 7. 2013 v 18:30 v Karlovarském městském divadle. K poctě Theodora Pištěka bude uveden právě film Amadeus!

Amadeus (Salieri) (foto: archiv)

Amadeus (Salieri) (foto: archiv)

Role Salieriho je nejvýraznějším bodem v hercově filmografii – kromě Oscara byla za svůj výkon oceněn také Zlatým globem. Během své padesátileté herecké kariéry vytvořil F. Murray Abraham desítky filmových a televizních rolí – za všechny jmenujme např. filmy Jméno růže (The Name of the Rose, r. J-J. Annaud) nebo Allenovu Mocnou Afrodité (Mighty Aphrodite), ale intenzivně se věnoval i divadelní práci, která zahrnuje účinkování jak v klasických shakespearovských kusech, tak třeba v inscenaci Beckettova Čekání na Godota. Působí rovněž jako pedagog. F. Murray Abraham rovněž na MFF Karlovy Vary uvede ve čtvrtek ve 22:30 ve Velkém sále hotelu Thermal společně s Oliverem Stonem film Zjizvená tvář (Scarface), který podle Stoneova scénáře natočil režisér Brian De Palma.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast