Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Zpráva roku: Svět Harryho Pottera se vrací, Rowlingová píše scénář o Mloku Scamanderovi

Hollywoodská studia tak dlouho hledala náhradu za sérii o Harrym Potterovi, až se nakonec rozhodla obrátit na samotnou J. K. Rowlingovou a dohodnout se s ní na látce, která jí pro další léta u počítače nadchne. J. K. ale tentokrát (alespoň v prvním plánu) nebude psát nové knihy ale rovnou filmové scénáře. Warner Bros. se už nyní šťastně třese na jejich realizaci.
Pro fanoušky světa Harryho Pottera je to zpráva roku. Harry se sice nevrátí, protože příběhy na motivy Rowlingové knihy Fantastická zvířata a kde je najít se budou odehrávat 70 let před ním.

J. K. Rowlingová (foto: archiv)

J. K. Rowlingová (foto: archiv)

Hrdinou bude tentokrát Mlok Scamander, fiktivní autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Nositel Merlinova řádu se v knize zabývá studiem kouzelných zvířat, takzvanou magizoologií. Předmluvu napsal profesor Albus Brumbál.

Obálka předlohy nového filmu

Obálka předlohy nového filmu

Film by měl odstartovat celou novou ságu. Podle Rowlingové ale nepůjde ani o prequel ani sequel Harryho Pottera. Na příběhu Pottera bude série zcela nezávislá. Není ale vyloučeno, že se v nových filmech potkáme s postavami, které už z Potterovek známe. Albus Brumbál by mohl být jednou z nich.

Harry Potter se rozloučil ale jeho svět se vrací (foto: Warner Bros.)

Harry Potter se rozloučil ale jeho svět se vrací (foto: Warner Bros.)

Rowlingová a jedno z největších amerických studií Warner Bros. spolupracují už od roku 1997, kdy začala realizace Harryho Pottera. Warneři navíc budou celosvětovým distributorem seriálu BBC, který vzniká podle nové knihy Prázdné místo. Tou vstoupila Rowlingová do světa literatury pro dospělé čtenáře. Pod pseudonymem navíc vydala i detektivku.

Kdo bude nakonec nové čarodějnické filmy režírovat zatím netušíme, stejně jako datum realizace.

připravil: totalfilm.cz, -AC-
zdroj: Collider

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast