Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Bollywood je opět v Praze – 11. ročník festivalu bollywoodského filmu začíná

Po loňském jubileu přichází již 11. ročník Festivalu bollywoodského filmu! Tato brána do indické kultury bude otevřena 10. – 13. října v pražském kině Světozor. Také letos organizátoři slibují tradiční pestrost barev, především ale stále tradičnější pestrost filmových žánrů, takže si každý divák určitě najde to své.

bolly2013_plakatA2_420x594mm-page-001 (1)

Dnes festival zahájí romantické drama Barfi! ověnčené několika filmovými cenami. V jednom z největších hitů festivalu se objeví charismatický Ranbir Kapoor a bývalá Miss World Priyanka Chopra.

Barfi (foto: Bollywood, o. s.)

Barfi (foto: Bollywood, o. s.)

V pátek se v dobrodružném thrilleru Table No. 21 jedné dvojici změní úžasná dovolená a zpočátku nevinná hra v boj o holé přežití.

Table 21 (foto: Bollywood, o. s.)

Table 21 (foto: Bollywood, o. s.)

Následovat bude první bollywoodský zombie-film!Ve filmu Go Goa Gone nebude nouze o napětí, legraci a spoustu oživlých mrtvol.

Go Goa Gone (foto: Bollywood, o. s.)

Go Goa Gone (foto: Bollywood, o. s.)

V sobotu se jako předkrm bude promítat tamilský horor Pizza. Jsou prostě věci mezi nebem a zemí, se kterými si není radno zahrávat. Jako hlavní menu bude romantický zástupce typického Bollywoodu Yeh Jawaani Hai Deewani o dlouhém odloučení a opětovném setkání dvou lidí.

Ve filmu plném barev, zpěvu a tanců se objeví opět Ranbir Kapoor s další kráskou Deepikou Padukone.

English Vinglish (foto: Bollywood, o. s.)

English Vinglish (foto: Bollywood, o. s.)

Nedělní komediální drama English Vinglish představí postavení ženy v rodině s tradičními hodnotami. Dramatický příběh chlapce, po masakru jeho rodiny ve spory zmítaném Kašmíru, zase ukáže Mission Kashmir.

Mission Kashmir (foto: Bollywood, o. s.)

Mission Kashmir (foto: Bollywood, o. s.)

Dokumentární pásmo zastupuje například Much Ado About Knotting, dokument o seznamovacích agenturách v současné době, kdy v Indii vzhledem k mnoha kritériím není tak jednoduché najít toho pravého partnera pro manželství.

Much Do About Knotting (foto: Bollywood, o. s.)

Much Do About Knotting (foto: Bollywood, o. s.)

Nasát atmosféru Indie lze opět na připraveném Jarmarku, kde se diváci při čekání na začátek filmu mohou pobavit, nakoupit, najíst nebo si zahrát deskovou hru carrom.
Ovšem vrcholem doprovodného programu bude tradiční Bollywood party, a to už v pátek 11.10. v pražském Klubu P.M. Po ukázkách bollywoodského tance se budou rozjíždět známé bollywoodské hity až do rána.

Indický film obecně má za sebou jedno století. Filmová studia nejen v Bombaji se za tu dobu rozvinula natolik, že svou produkcí opravdu konkurují ostatním světovým filmovým velmocím. Jak ale budou vypadat za dalších 500 let? Tuto představu mohou nastínit samotní diváci! Festival bollywoodského filmu, ve spolupráci se známým orientálním obchodem SANU BABU, totiž vyhlašuje kreativní soutěž na téma BOLLYWOOD V ROCE 2513.

Více informací najdete na www.bollywood.cz nebo na facebooku festivalu

připravil: totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast