Mezipatra vyhrálo švýcarské drama Rosie

Na dnešním slavnostním zakončení pražské části 14. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra udělila porota hlavní cenu švýcarskému snímku Rosie. Ocenění převzal v kině Lucerna režisér filmu Marcel Gisler. Brněnská část festivalu začala ve středu, příští týden přehlídka pokračuje také v Ostravě a Olomouci.

Pro 53letého Gislera, který je docentem na Německé filmové a televizní akademii v Berlíně, je Rosie prvním celovečerním snímkem po čtrnácti letech tvůrčí odmlky. Vítězný film promítne festival dnes od 20.30 v kině Světozor. Na programu brněnské části je 17. listopadu od 18.00 v kině Scala.

Rosie získala diváckou cenu za nejlepší hraný film na festivalu gay a lesbických filmů Pink Apple v Curychu a představitelka hlavní roli Sibylle Brunner Švýcarskou filmovou cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Film je také nominován na Evropské filmové ceny, které budou uděleny 7. prosince v Berlíně. Film, který měl premiéru letos v lednu, již viděli diváci na festivalech v Los Angeles, Moskvě a Soluni.

Rosie (foto: Mezipatra)

Rosie (foto: Mezipatra)

Švýcarské drama vybrala tříčlenná hlavní porota Mezipater ve složení Vladivojna La Chia, Lukáš Houdek a Cóilín O’Connor z devíti snímků Hlavní soutěže celovečerních filmů. Dnes večer budou zveřejněny také ceny studentské poroty za nejlepší krátký film. Divácká cena festivalu bude udělena na zakončení brněnské části 20. listopadu.

icon_csfd

 

zdroj: Mezipatra
připravil: -JG-, totalfilm.cz

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.