Tři bratři trhají rekordy – po prvním víkendu 135000 diváků!

Novinka Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři dělá radost svým tvůrcům i distributorovi (Bioscop). Už dlouho se nestalo, že by český film měl takový nástup. Ujít si ho po prvním víkendu nenechalo 135 126 diváků. Z toho připadá 13 126 diváků na předpremiérové projekce. Takový nástup nezažívají poslední dobou ani velké hollywoodské blockbustery. Srovnatelný výsledek udělal za premiérový víkend druhý díl Pána Prstenů (2003). Dvě věže tenkrát navštívilo 138 888 diváků. Z českých filmů Svěrákovu novinku překonaly jen Babovřesky. Přišlo na ně přibližně o 5 000 diváků víc. V poslední letech měly větší nástup jen série s Harrym Potterem nebo Hobit.

Tři bratři (foto: Bioscop)

Tři bratři (foto: Bioscop)

Těžko říct, z čeho úspěch primárně pramení. Zřejmě je kombinací několika faktorů. Jméno Jana a Zdeňka Svěrákových je synonymem pro divácký hit a chytrou rodinnou zábavu. Navíc ve spojení se současnými idoly typu Klus – Dyk a starými bardy v čele s Kaiserem, Lábusem a dalšími renomovanými herci se zřejmě podařilo namíchat velmi přitažlivý obchodní koktejl.

svěrák box office
Svou roli hraje i šikovná reklama, billboardy nebo třeba i v našich poměrech nevídaná aplikace pro chytré telefony.
Na CSFD.cz má navíc film i několik dní po premiéře poměrně vysoké hodnocení (72%). Pohádce navíc pomáhají i filmoví recenzenti, kteří film vesměs hodnotí velmi kladně.
Překvapil nás i mimořádný zájem o klip z pohádky Tři bratři, který na našem kanálu zaznamenal více než 120 000 zhlédnutí za poměrně krátkou dobu.

S velkým odstupem se na druhém místě umístili přes problém s uniklou kopií na internet Expendables 3 s 32 362 diváky. Bronz drží Strážci Galaxie, na které dorazilo necelých 20 tisíc diváků (19506). Další umístění si prohlédněte v tabulce.

Box office 33. tyden 2014

Box office 33. týden 2014 – pro zvětšení rozkliknout

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Bioscop, Unie filmových distributorů