Poslední velké rande s Philipem Seymourem Hoffmanem a návrat do Sin City

Se začátkem školního roku se probudili kromě školáků také čeští filmoví distributoři. A první premiérový čtvrtek v podzimní sezóně je mimořádně silný. Dneškem putuje do kin sedmička nových titulů. Za pozornost stojí minimálně pět z nich.

Philip Seymour Hoffman ve filmu Nejhledanější muž

Philip Seymour Hoffman ve filmu Nejhledanější muž

Špionážní thriller a poslední snímek se zesnulým hercem Philipem Seymourem Hoffmanem v hlavní roli Nejhledanější muž vznikl podle bestselleru britského specialisty na daný žánr. John Le Carré je rovněž autorem předlohy tři roky starého a vysoce ceněného špionážního dramatu Jeden musí z kola ven. Američtí kritici navíc za roli německého špiona prorokují Hoffmanovi posmrtného Oscara®. Nejhledanější muž je příběh z hamburské islámské komunity, kde se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou – je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Téměř po deseti letech se vrací kultovní Sin City. S dvojkou nazvanou Ženská, pro kterou bych vraždil přichází režisér a scénárista Robert Rodriguez a autor předlohy – komiksový guru Frank Miller.

Eva Green na inkriminovaném plakátu

Eva Green na inkriminovaném plakátu

Víc než očekávání skalních fanoušků budí pozornost plakát filmu – explicitní zobrazení Evy Green, který ve Spojených státech zakázali. Samozřejmě to mělo úplně opačný efekt, poster s herečkou v negližé už viděli úplně všichni.
V pokračování kultovního snímku režisérského tandemu Rodriguez-Miller se po devíti letech vracíme do Města hříchu plného ozbrojených gaunerů, zkorumpovaných policistů a sexy tanečnic. Film je spojením čtyř povídek a je zároveň prequelem i sequelem předchozího dílu, jelikož některé z epizod, které v pokračování uvidíme, předcházejí událostem prvního filmu. Na plátna se tak vrací i postavy, které v předchozím díle přišly o život.

Na plátna míří i adaptace bestselleru Láska na kari s držitelkou Oscara Hellen Mirren. Do předlohy se před lety doslova zamilovala známá americká moderátorka Oprah Winfrey. Film se rozhodla produkovat po boku samotného Stevena Spielberga. Romanci plnou rozličných chutí a humoru režíruje specialista na feeling good filmy Lasse Hallström (Lov lososů v Jemenu).

Láska na kari

Láska na kari

Z Karlových Varů konečně doputoval islandský snímek o Koních a lidech. Jedinečná černá komedie plná severu, solitérních lidských absurdních dramat a majestátných zvířat, která to vše s nadhledem pozorují…

O koních a lidech

O koních a lidech

Pětici našich tipů doplňuje ještě dokument Petra Horkého Století Miroslava Zikmunda. Film na pozadí vyprávění známého cestovatele nahlíží originálně na dějiny uplynulého století.

Podrobněji o všech nových titulech ve filmových premiérách.

AC, totalfilm.cz

%d blogerům se to líbí: