Do Česka přichází AMC – televize Perníkového táty a Živých mrtvých

Dnes večer ve 22 hodin odstartuje v českých kabelových sítích nový kanál AMC (American Movie Classics), který má v USA třicetiletou tradici (1984). Patří k největším a nejúspěšnějším televizním producentům amerického televizního trhu. Ve svém portfoliu má nejúspěšnější seriály posledních let.

Nový seriál PC Rebelové otevře vysílání AMC v ČR

Nový seriál PC Rebelové otevře vysílání AMC v ČR

Jednoznačně jim kralují tři tituly, které znají i diváci v České republice. Perníkový táta (Breaking Bad), Mad Man nebo Živí mrtví (The Walking Dead). Všechny tyto seriály jsou ověnčeny množstvím cen Emmy a Zlatých globů. Se startem vysílání v České republice se pojí i dvě žhavé premiéry. Vysílání nového kanálu otevře premiéra seriálu o vývojářích počítačů v osmdesátých letech PC Rebelové (Halt and Catch Fire).

Dalším tahákem je seriál Zlom (The Divide), který nabízí překvapivě syrový pohled do zákulisí amerického soudnictví a právních pletich (premiéra: čtvrtek 6. 11. ve 22:00).

V průběhu listopadu nabídne televize další atraktivní záležitost – přehlídku patnácti filmů režiséra Woodyho Allena.
Středy a čtvrtky budou vyhrazeny seriálovým premiérám a z úst PR managera televize Ondřeje Váchy zazněl také příslib o brzkém uvedení amerických novinek na české obrazovky. Měla by se tak opakovat praxe, kterou už delší dobu vyznává české HBO. Seriál či minisérie je českému publiku představena ještě týž den jako americká premiéra, případně se zpožděním pouhých hodin či dnů. Filmy bude AMC lovit ve vodách studií MGM, Paramount či Sony Pictures.

AMC začíná vysílat v kabelových sítích ve středu 5. listopadu ve 22:00, kdy nahradí původní kanál MGM.

Start AMC v České republice a na Slovensku je součástí projektu uvedení na mezinárodní trh, protože tato stanice bude uvedena ve stejný den, i v jiných zemích střední Evropy. Majitel televizní stanice, AMC Networks v létě oznámil přejmenování značky MGM na AMC. AMC Networks International Central Europe nyní spouští vysílání ve 14 zemích, včetně České republiky a Slovenska. Stanice AMC tak bude dostupná ve více než 120 zemích po celém světě.

MS, Totalfilm.cz