Birdman vede v nominacích na Zlaté glóby (přehled nominací)

V Los Angeles byly dnes vyhlášeny nominace na Zlaté glóby za rok 2014. Kteří nominovaní si nakonec cenu odnesou bude jasné 11. ledna 2014. Šanci mají například filmy Chlapectví, Hon na lišku, Kód Enigmy, Selma, Grandhotel Budapešť, Čarovný les, Miluj souseda svého nebo Pride. Nejvíc filmových nominací má Birdman.

V hereckých kategoriích mohou uspět třeba Jennifer Aniston (Cake), Julianne Moore (nominována dvakrát, za Still Alice a Mapy ke hvězdám), Benedict Cumberbatch za Kód Enigmy, Jake Gyllenhaal za Slídila, Helen Mirren za Lásku na kari nebo Bill Murray za Miluj svého souseda. Nominován je pochopitelně i Michael Keaton za Birdmana.

Temný případ (foto: HBO)

Temný případ (foto: HBO)

V televizních nominacích figurují stálice jako Hra o trůny, Homeland nebo Girls. Šanci ale dostanou i novinky – seriál Silicon Valley, The Knick nebo Temný případ. Za tuto noir minisérii HBO jsou nominováni i oba hlavní představitelé Matthew McConaughey a Woody Harrelson.

Přehled nominací

Filmové kategorie

Nejlepší film – Drama
Chlapectví (Boyhood)
Hon na lišku (Foxcatcher)
Kód Enigmy (The Imitation Game)
Selma
Teorie všeho (The Theory of Everything)

Nejlepší herečka v dramatu
Jennifer Aniston (Cake)
Felicity Jones (Teorie všeho)
Julianne Moore (Still Alice)
Rosamund Pike (Gone Girl)
Reese Witherspoon (Wild)

Nejlepší herec v dramatu
Steve Carell (Hon na lišku)
Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy)
Jake Gyllenhaal (Slídil)
David Oyelowo (Selma)
Eddie Redmayne (Teorie všeho)

Nejlepší film – komedie nebo muzikál
Birdman
Grandhotel Budapešť
Čarovný les (Into the Woods)
Pride
Miluj svého souseda (St. Vincent)

Nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu
Amy Adams (Big Eyes)
Emily Blunt (Čarovný les)
Helen Mirren (Láska na kari)
Julianne Moore (Mapy ke hvězdám)
Quvenzhané Wallis (Annie)

Nejlepší herec v komedii nebo muzikálu
Ralph Fiennes (Grandhotel Budapešť)
Michael Keaton (Birdman)
Bill Murray (Miluj svého souseda)
Joaquin Phoenix (Inherent Vice)
Christoph Waltz (Big Eyes)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Jessica Chastain (A most Violent Year)
Kera Knightley (Kód Enigmy)
Patricia Arquette (Chlapectví)
Meryl Streep (Čarovný les)
Emma Stone Birdman

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Ethan Hawke (Chlapectví)
Robert Duvall (Soudce)
Edward Norton (Birdman)
J. K. Simmons (Whiplash)
Mark Ruffalo (Hon na lišku)

Nejlepší režisér
Ava DuVernay (Selma)
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
Alejandro González Iňáritu (Birman)
David Fincher (Zmizelá)
Richard Linklater (Chlapectví)

Nejlepší animovaný film
Velká šestka
Kniha života
Škatuláci
Jak vycvičit draka 2
Lego příběh

Nejlepší scénář
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
Gillian Flynn (Zmizelá)
Alejandro González Iňárritu, Nicolás Giacibone, Alexander Dinelaris, Armando Bo (Birdman)
Richard Linklater (Chlapectví)
Graham Moore (Kód Enigmy)

Nejlepší hudba
Alexandre Desplat (Kód Enigmy)
Johann Jóhannsson (Teorie všeho)
Trent Reznor, Atticus Ross (Zmizelá)
Antonio Sanchez (Birdman)
Hans Zimmer (Interstellar)

Nejlepší původní píseň
Big Eyes (Big Eyes)
Glory (Selma)
Mercy Is (Noe)
Opportunity (Annie)
Yellow Flicker Beat (Hunger Games: Sila vzdoru I.)

Nejlepší cizojazyčný film
Vyšší moc (Švédsko)
Gett (Israel)
Ida (Polsko/Dánsko)
Leviatan (Rusko)
Mandarinky (Estonsko/Gruzie)

Televizní kategorie

Nejlepší drama TV série
Panství Downton
The Affair
Hra o trůny
House of Cards
Dobrá manželka

Nejlepší herečka v drama TV sérii
Viola Davis (How to Get Away With Murder)
Claire Denis (Homeland)
Julianna Marguiles (Dobrá manželka)
Robin Wright (House of Cards)
Ruth Wilson (The Affair)

Nejlepší herec v drama TV sérii
Kevin Spacey (House of Cards)
Clive Owen (The Knick)
James Spader (The Blacklist)
Dominic West (The Affair)
Liev Schreiber (Ray Donovan)

Nejlepší TV série – Muzikál nebo komedie
Orange is the New Black
Girls
Jane The Virgin
Transparent
Silicon Valley

Nejlepší herečka v TV sérii – Muzikál nebo komedie
Julia Louis Dreyfus (Viceprezidentka)
Edio Falco (Sestřička Jackie)
Gina Rodriguez (Jane The Virgin)
Lena Dunham (Girls)
Taylor Schilling (Orange is the New Black)

Nejlepší herec v TV sérii – Muzikál nebo komedie
Don Cheadle (House of Lies)
William H. Macy (Shameless)
Ricky Gervais (Derek)
Jeffrey Tambor (Transparent)
Louis C. K. (Louie)

Nejlepší TV film nebo minisérie
Olive Kitteridge
Fargo
The Missing
Temný případ
Stejná srdce

Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu
Jessica Lange (American Horror Story: Freak Show)
Maggie Gyllenhaal (The Honorable Woman)
Frances McDormand (Olive Kitteridgeová)
Allison Tolma (Fargo)
Frances O’Connor (The Missing)

Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu
Martin Freeman (Fargo)
Matthew McConaughey (Temný případ)
Woody Harrelson (Temný případ)
Billy Bob Thornton (Fargo)
Mark Ruffalo (Stejná srdce)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v v seriálu, minisérii nebo TV filmu
Kathy Bates (American Horror Story: Freak Show)
Uzo Aduba (Orange is the New Black)
Joanne Froggatt (Downton Abbey)
Michelle Monaghan (Temný případ)
Allison Janney (Mom)

Nejlepší herec ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu
Bill Murray (Olive Kitterigeová)
Jon Voight (Ray Donovan)
Matt Borner (Stejná srdce)
Alan Cumming (Dobrá manželka)
Colin Hanks (Fargo)

Originální list nominací najdete zde.
připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: GOLDEN GLOBE(S)®, HOLLYWOOD FOREIGN PRESS ASSOCIATION®

%d blogerům se to líbí: