Které hvězdy mohly hrát hlavní roli v Padesáti odstínech šedi? (galerie)

Už jen pár hodin nás dělí od české premiéry nejočekávanějšího filmu letošní zimy. Padesát odstínů šedi bude mít světovou premiéru dnes večer před desátou na Berlinale. Vám, kterým nedá erotické drama o zvláštních choutkách bohatého milionáře spát je určena následující galerie. Najdete v ní herce a herečky, kteří se o role studentky Anastasie a podnikatele Christiana ucházeli nebo byli v úzkém výběru studia.

Nejdřív tu máme holky, které mohly být na místě Dakoty Johnson:

Emma Watson

Emma Watson

Dovedete si představit Hermionu přivázanou k posteli? My moc ne… Přestože role Anastasie také není zrovna femme fatale, Emma je prostě v našich očích stále takové malé ňuňátko…

Imogen Poots

Imogen Poots

I tahle kočka byla ve hře. Ale Imogen je spíš holka do nepohody. Dokázala to jak v Need for Speed tak v komedii Dlouhá cesta dolů. Jako submisivní dívka? To asi ne.

Elizabeth Olsen

Elizabeth Olsen

Elizabeth Olsen je spíš drsná holka. Brzy to dokáže po boku manžela režisérky Padesát odstínů šedi Aarona Taylora-Johnssona. Bude totiž na konci dubna jednou z hvězd pokračování Avengerů. To je taky přece slušný kariérní zářez!

Shailene Woodley

Shailene Woodley

Tahle krasavice za sebou tahala v dojáku Hvězdy nám nepřály kyslíkovou bombu a umírala na rakovinu. Že by ji Christian v posteli oživoval? Moc nám na tuhle roli nesedí.

Lauren Watson

Lauren Watson

A tohle je jako kdo? Pardon. Lauren si zahrála ve Zrození planety opic. Proč byla ve hře nám není úplně jasné. Ale asi se někomu z produkce prostě jen líbila…

Alicia Vikander

Padesát Alicia Vikander
Tahle holka nám tipově na roli Anastasie sedí asi nejvíc. Asi ji znáte z Anny Kareniny nebo čerstvě jako jednu z čarodějnic v Sedmém synovi.

Felicity Jones

Padesát Felicity Jones
Felicity můžete vidět v Teorii všeho, která bude mít brzy českou premiéru. Zahrála si také ve Spider-manovi nebo seriálu Girls.

A tady máme chlapce, kteří mohli být na místě Jamieho Dornana:

Matt Bomer

Padesát Matt Bomer
O pohledném herci se dlouho mluvilo jako o hlavním favoritovi. Když bylo rozhodnuto, že nakonec roli Christiana hrát nebude, fanoušci dokonce sepisovali petice, aby ho produkce vrátila do hry. Že by čerstvému držiteli Zlatého glóbu uškodilo, že je ve skutečnosti gay? Možná si to studio vyložilo jako možnou překážku v uvěřitelnosti této role.

Charlie Hunnam

Padesát Charlie Hunnam
Tohle byl sek vedle hned od začátku. Přesto se  o Charliem velmi dlouho vážně uvažovalo. Nastal ale opačný problém. Sepisovaly se petice o neobsazení Hunnama, který je typově postavě Christiana zřejmě úplně nejdál ze všech alternativ.

Padesát Ryan Gosling
Ryana Goslinga oslovili pro roli sami producenti. Ale Gosling neměl zájem. Poslední dobou si role pečlivě vybírá.

Chris Hemsworth

Padesát Chris Hemsworth
Jeden z nejchlapáčtějších herců Hollywoodu také neměl zájem, přestože byl v hledáčku tvůrců. Ještě štěstí, že to tak dopadlo. S největší pravděpodobností by nebohou herečku nejspíš zalehl… (191 cm, 97 kilo)

 Dominic Coooper

Padesát Dominic Cooper
Dominic snad svůj zájem o Christiana nemohl myslet vážně. Trpaslíček z Mamma Mia poslední dobou sice hraje negativní postavy, ale nutné charisma pro tuto roli mu trochu chybí.

Stephen Amell

Padesát Stephen Amell
Stephen Amell coby Arrow je jiné kafe. Vysvalený mužný typ by byl jistě zajímavou alternativou. Otázkou jsou jeho herecké možnosti. V populárním seriálu o lučištníkovi – mstiteli moc poloh zrovna nepředvádí.

Robert Pattinson

Padesát Robert Pattinson

Robíka (kterému v redakci říkáme familierně Patizón) si přála do hlavní role sama autorka knižní předlohy E. L. Jamesová. Naštěstí to nedopadlo. Tušíme, že má Patizón ještě nezbroušené řezáky. Aspoň už víme, co má spisovatelka opravdu ráda. Mezi psaním dalších erotických románů sjíždí Twilight…

A věčnou slávu si nakonec vydobyjí:
Dakota Johnson

Padesát Dakota Johnson
Proč nakonec zvítězila Dakota? Snoubí v sobě dívčí naivitu s něžnou krásou. Ve filmu uvidíme, zda se také umí odvázat. Tušíme, že ano…

Jamie Dornan

Padesát Jamie Dornan_1
Jamie se v posledních letech prosadil v několika úspěšných seriálech a pamatovat si ho můžete třeba z Marie Antoinetty, kde ztvárnil pohledného knížete. V minulosti se živil jako úspěšný model v kampaních prestižních módních domů. Proč získal roli Christiana? Nebyl dosud tolik známý a tajemnosti jeho charakteru to může jenom pomoci.

připravil: AC, totalfilm.cz

Padesat_odstinu_sedi_poster_teaser

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.