První dojmy | Wataha má slušně našlápnuto

Dnes večer začíná na HBO šestidílné kriminální drama, které v produkci polské HBO realizoval tandem Kasia Adamiková a Michał Gazda. Na obrazovky se tak dostává další dílo, realizované mimo mateřskou HBO ve Spojených státech. Poslední dobou je velmi aktivní česká pobočka (Hořící keř, Až po uši, Terapie). Bude tedy zajímavé posoudit, jak si s kvalitativní laťkou HBO poradí polská pobočka. 

Příběh Watahy začíná bombovým útokem. Ten zabije příslušníky pohraniční stráže v Bukovských vrších. Přežije pouze jediný muž – kapitán Rebrow, který při tragédii ztratí přítele i milovanou Ewu. Snaží se na vlastní pěst odhalit motivy zločinu a zjistit, kdo za ním stojí. Oficiální vyšetřování je ale v rukou úředníků státního zastupitelství…

Jak to vidí Petr:
Je to tam! HBO přináší opět kvalitní seriál! Tíživá atmosféra sálá už z úvodního dílu, nebojí se brutality ani nečekaných zvratů. Vše vypadá uvěřitelně a samozřejmě filmově. Wataha tedy bude připomínat spíš delší film, nežli klasickou seriálovou produkci. A to je samozřejmě dobře. Skvělá je i taková maličkost, jako úvodní znělka. Stejně jako u Hry o trůny nebo Temného případu, je i ta designově vytříbená. Nemohu se dočkat, kam dál bude seriál směřovat, slibuje totiž velké věci. Ať už je to motiv pomsty nebo pozadí konfliktu ukrajinských přeběhlíků na území Polska. Jsem rád, že pod HBO vznikají takhle ambiciózní, velké televizní projekty, které dávají šanci vyniknout opravdové filmařské elitě daných států, bavíme-li se konkrétně o národních odnožích HBO. Wataha nabízí kvalitní herecké výkony či kameru a hlavně temnou atmosféru. Uvidíme, kam nás tvůrci dále zavedou, první díl ale rázně předesílá, že se máme na co těšit.
HBO - Wataha

Wataha (foto: HBO Europe)

Jak to vidí Svatoslav:
Dojmy z první epizody jsou slušné. Zdá se, že Wataha nebude mít nouzi o depresivní atmosféru, kvalitní kameru ani obstojné herecké výkony. O scénáři se zatím mnoho říct nedá, ale za pochvalu určitě stojí fakt, že se tvůrci vyvarovali nudného rozjíždění a vrhli se rovnou na věc. Pokud si udrží tempo, nepoleví v atmosféře, nebudou se bát jít opravdu do hloubky tématu a nebudou jen klouzat po povrchu, možná nás opravdu čeká slušný seriál. Nechme se překvapit.
První dojmy | WATAHA | Hodnocení na základě zhlédnutí prvního dílu
  • Petr Račko - 80%
    80
  • Svatoslav Hofman - 70%
    70

HBO-GoPrvní díl je možné zhlédnout zcela zdarma na HBO GO zde: www.hbogo.cz/redirect/-79091

Wataha 410px-HBO_logo.svg_
(Polsko, 2014)
premiéra: 10. února 2015 ve 21:00 na HBO
akční, drama, thriller
Režie: Michał Gaza (epizody 1-4) a Kasia Adamik (epizody 5-6)
Hrají: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Magdalena Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk
Produkce: HBO Europe – Antony Root, Izabela Łopuch, Anna Nagler

HBO-Wataha-plakat

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.