První dojmy | Ant-Man se hledá a jde to ztuha

Jedním slovem – rozporuplný. Takový je první dojem z nejnovějšího přírůstku do rodiny marveláckých superhrdinů. Možná ale překvapí, že to není „malý“ hrdina Ant-Man ani jeho představitel Paul Rudd, kdo přináší spoustu rozpaků z mravenčí premiéry, ale rozporuplný je jednoduše film sám o sobě.

Ant-Man (foto: Falcon)

Ant-Man (foto: Falcon)

Zbytečně dlouhá úvodní pasáž, ve které se Michael Douglas s pomocí tvůrců snaží vysvětlit důležitost Ant-Manova poslání, se totálně míjí účinkem. Minimálně proto, že stavět mravenčího muže na roveň maskulinních titánů zkrátka nejde a vzletné fráze o záchraně světa a rodiny tomu fakt nepomůžou. A za další to prostě nudí.
O to zajímavější je, když se postupem času ukazuje, že to celé jde jinak, a dokonce mnohem zábavněji. V sebeparodických momentech totiž tkví vtip a síla celého snímku. Rozseknout patetické chvilky civilností a absurdním humorem se ukazuje jako krok správným směrem (a to i pro další díly). Tahle tendence se pomalu stupňuje s vrcholením filmu, jako by režisér prostě dlouho nemohl najít správnou půdu pod nohama. A tak si říkám, škoda že nakonec odstoupil Edgar Wright.

Ant-Man (2015) - první dojmy

Kdyby se nedělaly čachry se štábem, mohlo to určitě dopadnout mnohem líp. Takhle je Ant-Man podivně rozháraný letní film pro převážně mladší publikum, který sází na parťáctví a lidskost místo na obvyklého zadumaného sólistu.

60 %
Jaroslav Kejzlar, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon, Marvel Entertainment © 2015

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.