Wilsonov | Vojta Dyk: S Jirkou Macháčkem bych klidně i žil (video)

Vojta Dyk, Táňa Pauhofová a Jiří Macháček. – to jsou hlavní hvězdy nové české crazy komedie Wilsonov. Ačkoliv ve filmu má postava Vojty Dyka ke krasavci daleko, přesto… „On té postavě dodal takovou romantickou křehkost, byl prostě k pomilování,“ chválí svého kolegu Táňa Pauhofová. Naproti tomu, Jiří Macháček hraje svého Fooda jako cynického drsňáka. Jak jim to s Vojtou Dykem klapalo na place? Podívejte se na video, co o svým postavách říkají. Na konci videa se dočkáte i Vojtova poněkud pikantního prohlášení.

Režisér Tomáš Mašín nás zavádí do počátku minulého století. Primátor jednoho zapadlého města kdesi ve střední Evropě plánuje jeho připojení ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov.

Wilsonov - Táňa Pauhofová a Vojtěch Dyk

Wilsonov – Táňa Pauhofová a Vojtěch Dyk

Sem také  přijíždí agent FBI Aaron Food (Jiří Macháček),  aby vyšetřil řádění masového vraha. Jeho pomocníkem je policejní aspiranta Kvido Eisner (Vojtěch Dyk), který však kromě policejní práce má starosti s láskou ke krásné Šajndele. Vojta Dyk vysvětluje, jak to vůbec bylo se vzhledem jeho postavy: Já jsem přišel s tím, že bych nechtěl být v tom filmu poznat. Tak samozřejmě nabízí se odstáté uši, nabízí se zvláštní sestřih, který si už nikdy v životě neudělám, ale to co mě napadlo při maskérských zkouškách, se týkalo zubů. Protože jsem jako vždy žvýkal žvýkačku a dal jsem si ji nad horní ret, a to se mi tak zalíbilo, že na základě toho se vyrobil takový implantát, který vlastně žvýkačku nahrazoval a dělal mi trochu předkus. Ale musím říct, že po osmadvacátém natáčecím dni jsem si trochu vyčítal, že jsem to vymyslel.“

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: U. Donátová, Falcon, Film Brigade 
foto/video: Falcon / Film Brigade © 2015

Wilsonov-banner

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.