Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Wilsonov odkrývá další scény v novém traileru

Nová česká detektivní komedie Wilsonov s Jiřím Macháčkem, Vojtěchem Dykem a Táňou Pauhofovou  v hlavních rolích bude mít premiéru 1. října letošního roku. Nyní představuje druhý trailer a novou sadu fotografií.


Wilsonov natočil režisér Tomáš Mašín podle scénáře Marka Epsteina.  Děj detektivní komedie nás zavádí do počátku minulého století. Primátor jednoho zapadlého města kdesi ve střední Evropě plánuje jeho připojení ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest prezidenta Woodrova Wilsona). Situaci však komplikuje řádění tajemného vraha, a tak Washington vysílá na pomoc místní policii agenta FBI Aarona Fooda (Jiří Macháček), který po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k ruce dostává mladého policejního aspiranta Kvida Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít.

Wilsonov - Táňa Pauhofová a Vojtěch Dyk

Wilsonov – Táňa Pauhofová a Vojtěch Dyk

„Kvido Eisner je ambiciózní a velmi rychle zamilovávatelný policejní čekatel,“ představuje svou postavu Vojtěch Dyk a k filmu samotnému říká: „Je to samozřejmě příběh detektivní a je to také příběh komediální, ale co se mé postavy týká, je hlavně o lásce.“ Láskou poněkud nemotorného a značně nezkušeného policejního eléva se díky je rychlé schopnosti zamilovat se stane krásná Šajndele, dcera místního bohatého továrníka. „Já jsem měla to velké štěstí, že jsem po dlouhé době dostala roli, díky níž jsem si mohla na place hrát, a to v úloze mladí dívky, o mnoho mladší než jsem já, která ve filmu prožije opravdu velkou, krásnou a typicky filmově romantickou lásku,“ říká spokojeně Táňa Pauhofová.

Wilsonov - Jiří Macháček

Wilsonov – Jiří Macháček

Jiří Macháček naopak oceňuje to, že na něj čekal protiúkol: „Byl jsem rád, že konečně budu mít příležitost nehrát postavu, která prožívá vztah s nějakou ženou, případně více ženami a řeší kolize těchto vztahů, ale naopak postavu, která svůj vztah k ženám má zcela vyhraněný, neboť Aaron Food měl pět manželek a všechny jsou – jak říká – zaplaťpánbůh po smrti!“

Ve filmu dále uvidíme Jana Krause, Luboše Kostelného, Stanislava Majera nebo Petra Čtvrtníčka.

zdroj: U. Donátová, Z. Janáková, Falcon

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast