Další pohled do zákulisí Wilsonova (video)

Nová česká crazy komedie režiséra Tomáše Mašína Wilsonov posílá fanouškům filmu další video o natáčení. Mezi natáčením filmu a jeho uvedením do kin uplyne často delší doba, a tak herci většinou zapomenou na podmínky natáčení. Někdy však pro ně režisér a štáb připraví takové situace, na které nelze zapomenout. To si zažil i Vojta Dyk při natáčení detektivní komedie Wilsonov.

„Mně se hlavně vybavuje, že se to točilo v noci, takže pro mě to byly spíše noční prázdniny. Točili jsme různé kaskadérské kousky a různé shnilé ryby, mezi kterýma jsem ležel a tak. Takový hezký prázdniny. Místo toho, abych je trávil s dětmi, trávil jsem je se shnilými rybami,“ vzpomíná představitel nezkušeného policejního čekatele Vojta Dyk, který společně s agentem FBI v podání Jiřího Macháčka vyšetřuje sérii záhadných vražd v městě Wilsonově.

Wilsonov (V. Dyk a J. Macháček)

Wilsonov (V. Dyk a J. Macháček)

Jak vůbec vznikla tato neobyčejná dvojice? „Byla tu producentská představa, že by ji měl hrát Jiří Macháček a Vojta Dyk. A já jsem trošku režisérsky zlobil, zpochybňoval jsem Vojtu Dyka, protože Vojta je výborný herec, ale z pozice režiséra jsem si představoval toho detektiva výrazně jako dominantní, autoritativní, sarkastickou velice nepředvídatelnou postavu. Proto jsem chtěl v rámci těch dvou hlavních postav posílit kontrast – to znamená, že americký detektiv jako výrazná figura a svým způsobem blázen a  vůči němu naivní policejní čekatel, takový ucho, lidově řečeno, někdo naivní, plný očekávání, nemotorný, nešikovný,“ přiznává režisér Tomáš Mašín a pokračuje: „Představoval jsem si ty dvě postavy vedle sebe a říkal jsem si z hlediska řeči těla i gestikulace, že mezi nimi musí být výrazný výškový rozdíl. [Tweet “Vojta Dyk byl pro roli ve Wilsonově dobrá volba”]To znamená vyšetřovatel větší, policejní čekatel menší, spíš chlapecký, že posílíme tu naivitu a vykulenost. A ono to bylo přesně naopak. Vojta má metr devadesát pět a je to velký charismatický muž. Když vejde do místnosti, všichni koukají na Vojtu Dyka, a tak jsem si říkal, jak to s tím Jirkou vybalancujeme? Proto jsem navrhoval alternace, udělali jsme kamerové zkoušky s dalšími herci a nakonec jsme se shodli, že Vojta je vlastně dobrá volba. Dokázal to zahrát přesně s tou jemnou stylizovanou nadsázkou, že mi nakonec šli velice dobře dohromady.”

zdroj: U. Donátová, Falcon, FilmBrigade © 2015

Wilsonov-banner