Box office víkend (48. týden) – Gangster Ka sesadil Hunger Games

Poslední listopadový víkend byl svým pochmurným charakterem ideální pro návštěvu kina. Premiéru mělo hned několik výrazných titulů, pojďme se podívat na to, jak zamíchaly výsledným pořadím. První místo si tentokrát odnáší český snímek. Druhý díl filmu Gangter Ka: Afričan přilákal v premiéře solidních 37 436 diváků.  Na druhou příčku tak Gangster Ka odsunul závěrečný díl dystopické ságy Hunger Games: Síla vzdoru 2. část., na kterou se prodalo 30 018 vstupenek (pokles tržeb proti minulému víkendu o 67,8%).
„Být první je velký úspěch a dokazuje, že české filmy mají stále svoje diváky. Výsledek prvního víkendu Gangster Ka: Afričan je navíc lepší než u filmu Gangster Ka, který má nyní  téměř na 150 000 diváků.  Domnívám se, že je to způsobené větší aktuálností samotné kauzy a také tím, že filmy mohou existovat samostatně. Nikde není psáno, že kdo chce vidět Afričana, musí povinně předtím jít na Gangstera Ka, řekl producent filmu Adam Dvořák.

Další novinku najdeme na bronzovém umístění. To patří americkému animovanému filmu Hodný dinosaurus, který přivedl do kin 21 380 návštěvníků. „Pouze“ bramborovou medaili získává tentokrát nejnovější bondovka Spectre, která ztratila na víkendových tržbách 48,5% v porovnání s minulým týdnem (film vidělo 16 350 diváků). Za čtyři týdny od premiéry vidělo film 368 tisíc diváků. Český film pro celou rodinu Aldabra: Byl jednou jeden ostrov spadl z trojky na pětku. Nová hvězdně obsazená adaptace příběhu o Viktoru Frankensteinovi startuje z devátého místa.

Box office CZ - 48. týden 2015 - pro zvětšení rozkliknout

zdroj: Unie filmových distributorů