Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Začalo natáčení pohádky Anděl Páně 2 (foto)

Dnes začala hlavní část natáčení volného pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. První záběry pro film Anděl Páně 2 natočil režisér Jiří Strach vloni v prosinci, nyní štáb čeká více než měsíc práce na různých místech v České republice. Pro potřeby pohádky poslouží již pozítří obě nádvoří hradu v Ledči na Sázavou, po té se štáb přesune do Beřkovic nebo Českého Krumlova, ateliérové scény pak vzniknou ve studiích České televize.

Anděl Páně 2

Anděl Páně 2

Anděl Páně 2 vzniká podle scénáře Marka Epsteina v produkci společnosti Marlene Film Production a koprodukci České televize. Režisér Jiří Strach přiznává, že nechtěl točit rychlokvašnou „dvojku“, která by svezla po úspěchu prvního dílu. „Mne jako tvůrce až překvapila rychlost, s níž se pohádka Anděl Páně – dnes už říkejme jedna – během deseti let stala klasikou a zabydlela se v srdcích diváků,“ říká režisér a dodává. „Rozhodnutí, že volné pokračování vznikne, nicméně přišlo skutečně až ve chvíli, kdy Marek Epstein přinesl tak nosný výchozí nápad, že stálo za to, tu rukavici zvednout.“

Vica Kerekes a Jiří Strach na natáčení pohádky Anděl Páně 2

Vica Kerekes a Jiří Strach na natáčení pohádky Anděl Páně 2

V hlavních rolích příběhu, který se odehrává v adventním čase, se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Jejich věčné tahanice způsobí, že se vzácné jablko ze stromu Poznání zakutálí z nebe na Zemi. A to už se Bůh opravdu rozzlobí. Petronel s Uriášem se ocitnou v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše, kdy jsou ulice plné čertovsko-andělského reje a mikulášského koledování. Potkávají holčičku Anežku a její maminku, které nemají právě šťastné období. Když jim ale naše dvojice pomůže se světskými starostmi, cesta k získání kouzelného jablka Poznání je otevřená. Petronela s Uriášem čeká řada překážek a dobrodružství, díky nimž objeví, to, co má skutečnou cenu a nejen pro lidi – lásku, přátelství a schopnost pomoci druhému v nouzi.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]čtěte také: Točí se Anděl Páně 2 – první foto[/pullquote]

Anděl Páně 2

Anděl Páně 2

Anežku hraje Anička Čtvrtníčková, její maminku Magdalenu Vica Kerekes, v dalších rolích uvidíme Pavla Lišku, Stanislava Majera a Marka Taclíka jako trio zlodějských kumpánů, nabubřelého majitele krejčovské dílny vytvoří Bolek Polívka. V hvězdném nebi se pak sejde řada českých osobností, opět v čele s Jiřím Bartoškou v úloze Pána Boha, „svaté“ role si zopakují Klára Issová, Gabriela Osvaldová, Anna Geislerová, nově třeba Lucie Bílá v úloze svaté Lucie.

Anděl Páně 2

Anděl Páně 2

„Natáčením dvojky jsme se tak trochu postavili na start závodu sami se sebou, takže k příběhu přistupujeme bez nějaké pýchy, ale naopak s velkým respektem,“ říká režisér Jiří Strach.
Do kin dvojka Anděla Páně vstoupí v adventním čase, 1. prosince 2016, distributorem je společnost Falcon.

zdroj: U. Donátová
-red-
foto: foto: Marlene Film production/Česká televize © 2015, 2016

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast