ČT na podzim: Nové seriály, sitkomy i velké filmové dokumenty

Podzimní nabídce České televize vévodí mimo jiné tři nové velké seriály. Chystá se návrat detektiva Kuneše z Cirkusu Bukowski, který dostal svůj vlastní seriál Rapl, sága o známé podnikatelské rodině Já, Mattoni, vrátí se Doktor Martin i druhá řada sitcomu Marta a Věra. Se svým autorským projektem, sitkomem Kosmo přichází Tomáš Baldýnský. Dalším příspěvkem do zatím nevelké rodiny českých sitkomů bude seriál Nádraží, který je postaven na nesouvisejících skečích. Televize uvede mimo jiné premiéry nových filmových dokumentů. Vrátí se i populární taneční soutěž StarDance.

V hlavní roli seriálu Rapl se objeví Hynek Čermák, který si postavu detektiva Kuneše zahrál v seriálu Cirkus Bukowski. Za projektem stojí opět scénárista a režisér Jan Pachl. Rodinná sága Já, Mattoni lehce připomíná První republiku. Odehrává se v průběhu devatenáctého století. Hlavní roli vytvořil David Švehlík se svým otcem Aloisem Švehlíkem.
Vrací se dva úspěšné seriály. Druhou řadu dostal Doktor Martin (v hlavní roli M. Donutil) i sitkom Marta a Věra s Barborou Polákovou a Sabinou Remundovou.

Tomáš Baldýnský připravil pro fanoušky satirických komedií seriál Kosmo o fiktivním českém letu na měsíc. V hlavních rolích se představí Jana Plodková, Eva Josefíková, David Novotný, Petr Vančura nebo Martin Myšička.

K divákům se vrátí i další řady úspěšných publicistických formátů. Populární Herbář (IV. řada), cestopisný Bedekr (III. řada) nebo Český žurnál. Televizní premiéru bude mít 18 celovečerních dokumentů od tvůrců jako je Helena Třeštíková, Olga Sommerová, Šárka Meixnerová a dalších. Na obrazovku se podívají filmy jako Mallory, Zkáza krásou, Rajko Doleček a jeho nebezpečný svět nebo Cesta vzhůru.

Za zahraničních atraktivních titulů musíme zmínit zejména seriály Ve jménu vlasti IV. a dánský politický seriál Vláda. Ve čtvrté řadě se vrátí Pan Selfridge a v nejnovější šesté sérii Panství Downton.

-red-, vlastní zpráva

zdroj: Česká televize
foto/video: Česká televize © 2016

%d blogerům se to líbí: