Nepřehlédněte

TOP nejočekávanějších zářijových filmů (ukázky)

Jako každý měsíc jsme pro vás vybrali nejočekávanější filmy v české filmové distribuci. Poněkud nečekaně se do našeho výběru na poslední chvíli probojoval Anthropoid, u kterého ještě před pár dny nebylo datum české premiéry známé. Čekají nás ale také novinky od Stevena Spielberga (Obr Dobr), Clinta Eastwooda (Sully: Zázrak na řece Hudson), Woodyho Allena (Cafe Society) či Nicolase Windinga Refna (Neon Demon). Z českých jmen musíme zmínit Vladimíra Michálka (Prázdniny v Provence). Ale v přehledu najdete i další zajímavé tituly. Podívejte se.

1. Anthropoid (od 28. září)

Symbolicky na Den české státnosti bude mít premiéru americko-britsko-český film Anthropoid, který si světovou premiéru odbyl už na počátku července na festivalu ve Varech. Film s hvězdnými jmény v čele s Jamiem Dornanem a Cillianem Murphym natočil režisér Sean Ellis. Vypráví známý příběh národních hrdinů Gabčíka a Kubiše a jejich atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

2. Dítě Bridget Jonesové (od 15. září)

Můžeme si o tom myslet co chceme, ale Bridget rozhodně patří k pokračováním, na které jsou zvědavi úplně všichni. Jak fanoušci, kteří prostě doufají, tak škarohlídí, kteří se těší, že to bude průšvih. Vzhledem k návratu původní režisérky prvního dílu se zdá, že by to mohlo dopadnout dobře. Minimálně trailery jsou nastříhány velmi dobře. Ale znáte, jak to je s trailery a výslednými filmy…

3. Obr Dobr (od 1. září)

Co točí Steven Spielberg, to prostě zajímá každého. Ačkoliv v posledních letech za sebou nemá velké trháky, tohle zpracování klasiky Roalda Dahla mu kritika po projekci v Cannes pochválila. Ve Státech si sice film zatím nevydělal ani na svoje náklady, ale v Evropě možná producentský měšec zachrání diváci. Uvidíme.

4. Sully: Zázrak na řece Hudson (od 8. září)

Tak tenhle příběh taky všichni známe! A není to tak dávno, kdy se stal. Pamatujete na pilota, který jako zázrakem přistál na řece Hudson? A víte co po tom následovalo? Ne? Tak to budete možná překvapeni. Kombinace režiséra Clinta Eastwooda a titulního herce Toma Hankse zní velmi slibně!

5. Sirotčinec slečny Pelegrinové pro podivné děti (od 29. září)

Adaptace literárního bestselleru s Evou Green se zdá, alespoň podle ohlasu na sociálních sítích a YouTube jako producentská jistota. Triky vypadají téměř dokonale a fanoušci knih snímek určitě podrží.

6. Neon Demon (od 22. září)

Režisér skvělého Drive Nicolas Winding Refn přichází s novinkou ze světa modelek. A není to žádná selanka. V Cannes snímek způsobil značné pozdvižení. Ale pokud jste naladěni na Refnovu vlnu, máte rádi kvalitní kameru, vizuál a hudbu, která se vpíjí do děje, asi v kinech Neon Demona neminete. My rozhodně ne!

7. Cafe Society (od 22. září)

Woody Allen přináší další autorskou komedii. Tentokrát ze světa hollywoodské smetánky. Na plátně opět hvězdné obsazení v čele s Jessem Eisenbergem či Kristen Stewart. Anthropoid karlovarský festival letos otevíral, Cafe Society ho zakončoval.

8. Smrt ve tmě (od 1. září)

Tak tohle je velké překvapení. Skvěle vystavěný scénář a spousta dramatických zvratů. Jste-li příznivci okousaných nehtů, bude pro vás Smrt ve tmě tou správnou volbou. Když někdo umí, tak umí. Stejně jako Mělčiny v srpnu vás nezklame Smrt ve tmě v září.

9. Tři generace (od 29. září)

Queer kinematografie se v českých distribučních plánech příliš často neobjevuje a je to škoda. Ale tento titul to minimálně pro letošní podzim napravil. Příběh chlapce (Elle Fanning), který je uvězněn v těle dívky a chce podstoupit změnu pohlaví skýtá zajímavé drama. Kromě Fanning si hlavní role střihly i první dámy Hollywoodu Naomi Watts a Susan Sarandon. Těšíme se.

10. Prázdniny v Provence (15. září)

Co se stane když režisér Vladimír Michálek na plátno pošle dohromady tři nejobsazovanější české mladé herce? Uvidíme. Komedie Prázdniny v Provence slibuje zábavu v podání Vojty Kotka, Kryštofa Hádka a Jakuba Prachaře. To vše podpořeno skvělou kamerou Martina Štrby.

11. Nerve: Hra o život (od 8. září)

Studentka, která propadne online hře. Aktuální téma, skvěle obsazený film (Emma Roberts a Dave Franco) a velmi dobrá marketingová kampaň.

12. Ve jménu krve (od 15. září)

A do třetice film, který mohli diváci vidět letos ve Varech. Příběh o velmi komplikovaném otci a velmi komplikované dceři nabízí slibnou adrenalinovou zábavu. Thriller ve jménu krve s Melem Gibsonem a krvavá cesta za ochranou vlastní dcery…

13. Sedm Statečných (od 22. září)

Jak tohle dopadne? Je na to ještě někdo zvědavý? Samozřejmě víte, že narážíme na megaprůšvih s názvem Ben Hur. Pokud bude Sedm statečných pokračovat v jeho šlépějích, bude šíleným zakončením letošní letní propadákové sezóny. Remaků a pokračování bylo letos naseto až příliš.

14. Pára nad řekou (od 22. září)

A v našich tipech nechybí ani nový český dokument mapující životní osudy tří významných jazzmanů. Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků a pustili se do jazzové války proti popu. Film natočili Filip Remunda s Robertem Kirkhoffem.

%d blogerům se to líbí: