Sorrentinův seriál s Judem Law, představený v Benátkách, uvede na podzim HBO

73. ročník benátského festivalu se, zdá se, zapíše zlatým písmem do historie prestižní přehlídky. Otevírací film La La Land zaujal úplně všechny. Stejně jako sci-fi Příchozí. Oba snímky mají velkou šanci na Zlatého lva. Ale jak je poslední dobou zvykem, na velkých festivalech se představují i kvalitní televizní projekty (ostatně zažili jsme to s Pustinou i letos ve Varech). Velkou pozornost v Itálii o víkendu vzbudilo představení televizní minisérie Mladý papež (The Young Pope). Ta vznikla v koprodukci několika televizních společností, včetně HBO.

Jude Law, Paolo Sorrentino a Silvio Orlando (foto: Totalfilm.cz)

Jude Law, Paolo Sorrentino a Silvio Orlando (foto: Totalfilm.cz)

V hlavní roli se představí Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Ludivine Sagnier a další. Mladý papež je příběh Lennyho Belarda, neboli Piuse XIII – historicky prvního amerického papeže. Volba mladého a okouzlujícího muže do čela církve se jeví jako strategický tah ze strany vatikánského consilia. Zdání ale klame. Pius XVIII se ukáže být tím nejzáhadnějším a nejkomplikovanějším papežem vůbec.

Mladý papež (foto: Totalfilm.cz)

Mladý papež (foto: Totalfilm.cz)

Vychytralý a zároveň naivní, ironický i pedantský, respektující historii, ale zároveň odvážný, pochybující i rozhodný, melancholický i bezcitný. Pius XVIII se snaží překonat nekonečnost lidské samoty a najít Boha, kterého lidstvo i on sám tolik potřebuje. Navzdory Vatikánu, navzdory všem představitelům církve, kteří si vybrali Boha jako kompas svého bytí.

Trailer právě překládáme a zítra bude k dispozici s titulky

„Jasná znamení Boží existence. Jasná znamení Boží nepřítomnosti. Hledání i ztráta víry. Svátost tak obrovská, až je neúnosná v boji s pokušením, kterému nelze jinak než podlehnout. Vnitřní boj obrovské zodpovědnosti, která jde ruku v ruce s posláním být Hlavou katolické církve, a zároveň trápení obyčejného člověka, kterého si osud (či Duch svatý), vybral, aby se stal papežem. A na závěr, jak zacházet a manipulovat s mocí ve státě, jehož dogma a morální imperativ, je odevzdat se a rozdávat nezištnou lásku bližnímu svému. O tom všem pojednává Mladý papež,” dodává režisér Paolo Sorrentino.

Přesné datum uvedení na HBO a HBO GO bude zveřejněno, co nejdříve.

-red-
foto: Totalfilm.cz
zdroj: HBO

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.