První adventní týden přinese pokračování Anděla Páně (video)

Celých jedenáct let trvalo, než se na plátna českých kin vrátil anděl Petronel (Ivan Trojan) s čertem Uriášem (Jiří Dvořák). Stane se tak konkrétně už 1. prosince. Režisér Jiří Strach čekal tak dlouho na dobrý scénář. A dočkal se. Napsal mu ho Marek Epstein. “Taky trvalo, než se mi v mé hlavě naskládaly další katolické fórečky,” doplňuje režisér. Pohádka Anděl Páně patří navzdory svému relativnímu mládí (2005) k nejoblíbenějším českým pohádkám porevoluční doby. Na obrazovce ČT se reprízuje v podstatě každé Vánoce. Nejčastěji v předvečer Štědrého dne. Pusťte si video s režisérem, kde prozrazuje zákulisí vzniku Anděla Páně 2.

„Marek přišel s nápadem, aby Pán Bůh poslat ty dva na zem, ale  bez převleků,“ vzpomíná Jiří Strach. „Řekl jsem mu: Marku, to nebude fungovat, vždyť ten vtip je právě v tom, že lidi nevědí, že je to čert a anděl. A Marek mi na to odpověděl geniální větu: jeden den v roce to jde! Ty jo! A já věděl, že v ruce drží komedii jako víno. A to byl spouštěcí impuls pro to, abychom celou věc rozjeli.“

V hlavních rolích příběhu, se tedy opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Kvůli jejich tahanici se jablko ze stromu Poznání zakutálí na Zemi. Petronel s Uriášem se ocitnou v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše, Potkávají holčičku Anežku a její maminku, které nemají právě šťastné období. Když jim ale naše dvojice pomůže se světskými starostmi, cesta k získání kouzelného jablka je otevřená. Petronela s Uriášem čeká řada překážek a dobrodružství, díky nimž objeví, to, co má skutečnou cenu a nejen pro lidi – lásku, přátelství a schopnost pomoci druhému v nouzi.

1. listopadu uvedeme na YouTube záběry z natáčení “nebe”

Na malou ochutnávku se můžete podívat zde.

This slideshow requires JavaScript.

Anežku hraje Anička Čtvrtníčková, její maminku Magdalenu Vica Kerekes, v dalších rolích uvidíme Pavla Lišku, Stanislava Majera a Marka Taclíka jako trio zlodějských kumpánů, nabubřelého majitele krejčovské dílny hraje Bolek Polívka, dále uvidíme Vojtu Dyka, Mariána Labudu a samozřejmě Jiřího Bartošku v roli Pána Boha. V hvězdném nebi se sejde hvězdná sestava – Klára Issová, Lucie Bílá, Gabriela Osvaldová, Martin Huba, Jiřina Bohdalová nebo Veronika Žilková.

AC, U. Donátová
zdroj fotografií: Česká televize a Marlene Film Production © 2016
video: Falcon, Marlene Film Production, Totalfilm.cz © 2016

ap2-plakat-final

  1. Já se tak těším! Anděl Páně je jediná pohádka, z těch nových, ke které se ráda vracím. Panu režisérovi se to povedlo.

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.