US tržby | Logan se stal hitem, nevadila ani nepřístupnost

Logan. Takže to vyšlo se vším všudy. Adamantinový Hugh Jackman svou rozlučku završil jackpotem, nejvyšším otvírákem Wolverinovy franšízy, největším březnovým R-kovým otvírákem, čímž porazil  i Padesát odstínů šedi a Umučení Krista. Na R-kovém trůně ale pořád sedí Deadpool se svými 132 miliony. Je ale nadmíru jasné, že nás teď čeká pár R-kových oznámení. Možná i u konkurenční DC stáje. Někdo by měl ale producentům i tak mírně naznačit, že lidé nechodí většinou na Rko. Ale na kvalitní R-kový film, a to je rozdíl. To jestli bude Batman se Supermanem prolévat krev nebude nikoho zajímat, pokud to bude sr*čka. Kdo by to byl ale řekl, že to budou zrovna Foxové se svou skomírající X-menovskou skvadrou, kdo bude přepisovat komiksové dějiny filmu.

Tak to bychom měli první zasloužené místo. Na dvojku spadnul velebený horor Get Out (u nás bude v dubnu uveden pod názvem Uteč), který si pro tu stovku z Ameriky už asi určitě dojde. Do banku přiteklo dalších 16 milionů. V Universalu slaví. Tenhle rok pro ně začal opravdu slibně, těží se tu těžký prachy z nízkorozpočtových hororů. I tady ale platí, že se jedná o kvalitní filmy. Nejsou to žádné found -footage rychlokvašky typu Paranormal activity.

Bronz uzmula další novinka. Je jím The Shack (Chatrč zatím nemá české datum uvedení) se Samem Worthingtonem. Je z toho 16 milionů a těžko říct jestli je to úspěch. Vzhledem ke špatným recenzím tomu tak bude. Same, musíš si počkat na Avatara.

Bramboru slupne Batman. Z jeho Lego odnože je skutečná trvalka. Z Ameriky už Warneři mají 148 milionů, celkově to dělá 256 milionů. Batman pořád táhne. I když na výdělky Lego movie nemá. Ten z Ameriky vytáhl 257 milionů, z celého světa pak skoro půl miliardy. Schválně, jak si povede Ninjago. Páté místo má další novinka, Before I Fall, má 4 miliony a daleko se v tržbách nedostane. Jedná se totiž o průměrné mysteriózní drama, které prošumí kinosály a nikdo další po něm už pravděpodobně nesáhne.

John Wick pořád úspěšně střílí na šestce a je z něj další jarní trvalka. A co je ještě lepší, pravděpodobně bude šahat po kilu z Ameriky. Tedy pokud bude mít stále výdrž. Jednička měla z Ameriky slabých 43 milionů. Slušnej progres, Johne. Lionsgati byli v tomhle případě opravdu prozíraví.

Skrytá čísla (v Česku jsou přichystána na květen) stále kolem sedmého místa. Těží se tu pořád z nominací, v oscarovém klání totiž holky od NASA ani jednou nezvítězily. Celosvětově ale přelezou přes 200 milionů, což je vynikající úspěch. Matt Damon se už na Velké čínské zdi musí cítit trapně. Osmé místo vytahuje tuhle fantasmagorickou podívanou na 43 mega z Ameriky. Světová čísla vypadají ale lépe. Díky Číně je Zeď na čtvrtém místě nejvýdělečnějších filmů tohoto roku. Tento žebříček mimochodem ovládl dominant Grey, má už 356 milionů, přeskočil tedy Vina Diesela s XxX, (kterého Čína očividně miluje) a bude ještě pár týdnů v kinech bičovat. Desítku uzavírá La La Land, který po oscarovém fiasku přidal skoro tři miliony a přepočítává už skoro 400 milionů celosvětově. Oscarový vítež Moonlight pak skončil na 12 místě, přidal 2,5 milionu a celkem jich má na kontě 25. Na drama celkem klasické číslo.

Příští týden jde do kin Kong: Ostrov lebek a podle predikcí by měl dostat od Logana na kušnu. Měl by otevírat kolem 40 milionů. Což by bylo na tak ikonickou potvoru docela pohorma. Vzhledem k tomu, že se má jednat o rozjezd warnerovské monster série. Tak za týden.

Petr Račko, Totalfilm.cz
zdroj: Box Office Mojo