TOP 10 nejlepších zářijových filmů (ukázky)

Nový školní rok už tradičně vrací do kin diváky. Je ukončením letní blockbusterové sezóny a tradičně nabízí i řadu titulů, které by distributoři o prázdninách z pragmatických důvodů do kin nenasadili. Nejsilnějším titulem měsíce je jednoznačně dvojka Kingsmana, které se nemůžeme dočkat. A rozhodně si v kinech také zopakujeme miláčka karlovarského publika, špičkový thriller s dvěma “Avengery” Wind River. Zvědavi jsme i na nové zpracování Kingovy hororové klasiky To. A je tu i další sedmička titulů, které rozhodně doporučujeme nevynechat.

1. Kingsman: Zlatý kruh (od 21. září)

Jednička byla dočista zjevením. Skvělá parodie na špionážní filmy, která nakonec vytvořila vlastní značku. Bylo to ultra vtipné a cool a totéž očekáváme od dvojky. Opět režie Matthew Vaughn. Tentokrát ale s mnohem větším rozpočtem a ještě skvělejším obsazením. Moc se těšíme!

2. Wind River (od 28. září)

Dokonale napsaný i zrežírovaný thriller, který ač pochází z amerického kontinentu, má severský feeling. A dva skvělé herce v hlavních rolích. Elizabeth Olsen a Jeremmyho Rennera. Ve Varech měl film úspěch a přestože byl uváděn až na konci festivalu, získal drtivým vítězstvím Cenu diváků.

3. To (od 7. září)

Klaunů a dětiček na houpačkách či kolotočích se tradičně v hororech bojíme nejvíc. I když to zní absurdně. Stephen King děsivým klaunům položil velmi solidní základy a my jsme zvědavi jak dopadlo první pořádné filmové zpracování.

4. Nejsledovanější (od 14. září)

YouTubing a YouTubeři jsou fenoménem dneška. Na život některých z nich se rozhodl podívat režisér Jiří Sádek, který debutoval výtečným českým hororem Polednice. Vypadá to, podle prvních ukázek, že to bude zajímavá sonda nejen do života YouTuberů, ale i jejich nesčetných obdivovatelů.

5. O těle a duši (od 21. září)

Maďarský film O těle a duši je nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fobií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí. Festivalové zjevení, které udělá radost každému divákovi, který má rád skvělé a originální filmy a příběhy.

6. Zahradnictví: Dezertér (od 28. září)

Druhý díl Hřebejkova Zahradnictví nabízí mnohem větší dramatičnost ale i podstatně více zábavy. Alespoň jsme se to doslechli od samotného štábu. Film má mnohem křiklavější plakát a doufejme, že tentokrát bude mít větší publicitu. Jednička nebyla vůbec špatná, ale kampaň k filmu mohla možná víc akcentovat, že jde vlastně o prequel Pelíšků.

7. Americký zabiják (od 14. září)

Film natočený podle špionážního románu American Assassin známého amerického spisovatele Vince Flynna nabízí krom slibného námětu i skvělé obsazení v čele s Michalem Keatonem. Jsme zvědavi, trailer vypadá velmi slibně.

8. Červená (od 7. září)

Pozoruhodný životní příběh české operní pěvkyně a herečky Soni Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. Dokument natočila Olga Sommerová a podle prvních ohlasů je výborný.

9. Neruda (od 7. září)

Příběh politika Pabla Nerudy a jeho úniku před pronásledovatelem má v hlavní roli policejního prefekta hvězdného Gaela Garcia Bernala. Neruda si s prefektem hraje, nechává za sebou stopy, aby udělal jejich hru na kočku a myš nebezpečnější, intimnější.

10. Lego® Ninjago® film (od 21. září)

Franšíza Lego filmů už se nám utěšeně rozrůstá. Máme za sebou původní Lego film, pak Batmanovu sólovku a teď je tu filmové zhmotnění populárního televizního seriálu. Oproti němu doznal znatelných změn, ale přesto jsme zvědavi, zda zachová linii, kterou nastavil původní kinofilm a Batman v ní zdárně pokračoval. Uvidíme.

-red-
video: Totalfilm, CinemArt, Falcon, Vertical Entert., Bontonfilm, Film Europe, Aerofilms, Artcam © 2017