Nejhorší filmy roku 2017 (přehled a ukázky)

Pokračujeme v pravidelných bilančních žebříčcích uplynulého roku. Máme tu nejméně lichotivý žebříček těch nejhorších počinů, které jsme v roce 2017 mohli vidět v českých kinech. Žebříček otevírají filmy, které byly pro nás největším zklamáním. Neznamená to tedy, že by si ale zasloužily být v žebříčku těch nejhorších. Následuje žebříček nejhorších filmů.

Největší zklamání roku 2017

6. Valerian a město tisíce planet

Na to, jakou péči dal Luc Besson svému vysněnému projektu, to dopadlo velmi špatně. Nesoudržný scénář, špatně vyprofilované postavy, trochu prapodivná zápletka. Jediné, co se nejdražšímu evropskému filmu nedá upřít, jsou skvělé efekty. Nestačilo to a produkční firmu Luca Bessona to málem položilo na lopatky.

5. Mumie

Mumie s Tomem Cruisem měla položit základy nové sérii studia Universal Dark Universe, která měla na plátna postupně přinést předělávky klasických filmových hororů. Nestane se tak. Projekt zařízl právě neúspěch nemastné a neslané Mumie.

4. Jackie

Jackie trpí především špatnou režií. Natalie Portman přehrává a dostává se daleko za afekt, který Kennedyová ve skutečnosti měla.

3. Moonlight

Na to, že se film dočkal Oscara za Nejlepší film (nelogické, vzhledem k ostatním soškám La La Landu) je plný neskutečných klišé a poplatný politické angažovanosti, kterou je Americká filmová akademie už léta pověstná. Je to velmi zapomenutelný a nudný snímek.

2. Sněhulák

Bestseller Jo Nesbøa byl zpracován bohužel velmi otrocky. Michael Fassbender se snaží seč může, ale pokažená režie a tragický scénář dělají z téhle adaptace spíš parodii.

1. Kong: Ostrov lebek

Tohle mohl být docela odvaz, kdyby film neměl příšerný scénář a ještě horší režii. Sled scén plných klišé nudí od začátku do konce. Jediné, co stojí chvílemi za to, jsou speciální efekty. To je ale zatraceně málo.


Nejhorší filmy roku 2017

10. Power Rangers: Strážci vesmíru

Nenápaditá záležitost, která ubije jakoukoliv nostalgii po televizním seriálu. Je to pitomé a nefuguje to ani jako teenegarovská blbina. Trapný humor a naprosto tragický scénář vysloužili tomuto pokusu o odlehčenou komiksárnu desáté místo v našem žebříčku toho nejhoršího.

9.  Geostorm: Globální nebezpečí (Nejzbytečnější film roku)

Námět Geostormu patří zpátky do devadesátek. Je to naprosto tupé, včetně dialogů. Směle by se to dalo postavit vedle Žralokonád, i když se to tváří děsně vážně. Chcete-li vidět vlající americké vlajky, smyčce a hroutící se mrakodrapy, bude vám to dopřáno. Ale Geostorm: Globální nebezpečí má víc ukecaných scén, než skutečné akce.

8. Temná věž (Nejhorší adaptace roku)

Adaptace fantasy Stephena Kinga nedopadla filmařsky tak špatně, ale scenáristicky je to zklamání, včetně výrazných zjednodušení a ulehčení. S některými zásadními věcmi si tvůrci hlavu vůbec nelámali.

7.  Holky na tahu

Slibný námět, který dostal do rukou scenárista bez nápadu. Tři, čtyři vtipné scény jsou daní za zbylých 70 minut děsivé nudy. Pozitivní je krátká stopáž – film má jen 84 mučivých minut.

6. Táta je doma 2

Pokračování vycucané z prstu. Gagy už nejsou tak dobré jako v prvním díle. A slibné obsazení Mela Gibsona není proměněno v žádné body. Gibson párkrát ucedí mezi zuby něco přisprostlého a tím to končí. Slabota.

5. Hora mezi námi (Klišé roku)

Idris Elba a Kate Winslet ztroskotají v horách. To zní celkem dobře. Ale tolik klišé umístěných v jednom filmu, to je skoro na Zlatou malinu. Výprava celkem stojí za to, ale tím to končí. Místo survival filmu nám režisér předkládá romantickou srágoru jako z pera Rosamunde Pilcher.

4. Matky na tahu o Vánocích

Vydojení komerčně úspěšné komedie z minulého roku, je ještě vulgárnější než jednička. Prvoplánové pitvoření a zoufale napsané situace mohou pobavit možná opravdu zoufalé matky nebo klimakterické diblíky, jež budou ve filmu hledat samy sebe.

3. Ochránci (Nejsměšnější film roku)

Ruská odpověď na Avengers. Odhlédneme-li od faktu, že se některé postavy Avengerům nebezpečně podobají a špatného scénáře, nelze zapomenout na naprosto tragické efekty. Působí to jako nějaká šílená parodie. Ale ne zábavná, pouze směšná.

2. Pobřežní hlídka

Záměr byl původní seriál parodovat. Výsledek je jen trapný. Žádný slušný vtip. Vše zůstalo na půl cesty. Když už se zdá, že si film ze sebe dělá legraci, přijde scéna, která tuto snahu zase položí na lopatky. Zac Efron je sice téměř dlátem vysekaný, ale chemie mezi ním a Dwaynem Johnsonem tady prostě nefunguje. A zpomalených scén s dmoucími se vnady je tady extrémně málo. Takže proč to vlastně vzniklo?

1. Kruhy (Nejhorší pokračování roku)

A další dojeníčko. Před lety úspěšný titul, který obdržel notně horší dvojku letos dostal třetího bratříčka. Škoda slov. Samara s urousanými vlasy v tomhle dílku ztratila punc monstra a nikdo se jí už nebojí. Nejtrapnější horor roku.

-red-

Připravujeme i ve verzi video.

  1. […] článekNejhorší filmy roku 2017 (přehled a ukázky) (function() { var cx = '013336721061254678910:lprflrat2yi'; var gcse = […]

Comments are closed.