Co bylo před Supermanem? Nový seriál Krypton vám to řekne

Nová adaptace podle komiksové předlohy, akční seriál Krypton, najdete premiérově na HBO GO. Ve vysílání HBO se pak objeví s několikaměsíčním odstupem až v červnu. Akční sci-fi seriál KRYPTON, podle postav DC komiksu, natočili Jerry Siegel a Joe Shuster. Producenty jsou David S. Goyer (Muž z oceli, Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, Temný rytíř trilogie) a Cameron Welsh (Poslední loď, Constantine). Podívejte se na krátký teaser.

Co by se stalo, kdyby Superman nikdy neexistoval? KRYPTON se odehrává dvě generace před destrukcí planet, ze které pochází Superman, a vypráví příběh Seg-Ela (Cameron Cuffe – Halcyon), dědečka legendárního Muže z oceli, který se ocitá v konfliktu na život a na smrt – má zachránit svou planetu a nebo ji nechat zaniknout, a tím zpečetit osud svého budoucího vnuka. Zatímco mezi vůdci Kryptonu vládne zmatek a Dum El (prapradědeček Supermana) je vyloučen ze společnosti, musí Seg držet rovnováhu mezi snahou vykoupit čest své rodiny a chránit své blízké a bojem se známými postavami DC komiksu jako je Braniac (Blake Ritson) a cestovatel v čase, Adam Strange (Shaun Sipos).

KRYPTON (foto: SYFY)

V hlavních rolích seriálu KRYPTON kromě Cuffa, Ritsona a Sipose, dále hrají Georgina Campbellova (Broadchurch), Elliot Cowan (DaVinciho démoni), Ann Ogbomova (Světová válka Z), Aaron Pierre (Britannia), Rasmus Hardiker (Vaše výsosti), Wallis Day (Will) a Ian McElhinney (Hra o trůny). Celosvětovým  distributorem seriálu je společnost Warner Bros. International Television Distribution.

První řada, která čítá 10 epizod, je dostupná na HBO GO od 29. 3. a od 19. 6. pak bude vysílána na televizních kanálech HBO.

-red-
zdroj: P. Brožková, HBO Europe
foto/video: HBO, Syfy