Nepřehlédněte

Serial Killer – V Brně začne ve středu první seriálový festival

Ve středu 2. května v Brně odstartuje první mezinárodní soutěžní přehlídka zaměřená na TV a webové seriály ze střední a východní Evropy Serial Killer. K vidění ale bude i špičková západoevropská produkce. Nechybí ani program pro profesionály, festivalové párty a doprovodné akce. Festival založila producentka České televize Kamila Zlatušková.

Serial Killer zahájí exkluzivní premiérová projekce prvních dvou z celkem šesti dílů očekávaného českého seriálu Most. Scenárista Petr Kolečko a režisér Jan Prušinovský, tvůrci Okresního přeboru a Trpaslíka, se tentokrát pustili do satirické zpovědi o svérázném severočeském městě.

Jan Prušinovský a Petr Kolečko

Závěrečný stand-up večer na téma televize se odehraje 5. května v Divadle Bolka Polívky, kde budou uděleny i obě festivalové ceny za nejlepší televizní a online seriál ve střední a východní Evropě, za aktivní účasti Milana Markoviče, Lukáše Pavláska, Luďka Staňka, Miloše Čermáka a dalších hostů.

Událostmi nabitý program nabídne břitké satiry, akční thrillery, osobité variace na kriminálky i komplexní autorská dramata; včetně novinek z Netflixu, HBO, České televize nebo Stream.cz.  Pouze v Brně bude k vidění desetidílné drama Banka, neobyčejný estonský pohled pod lesk i bídu devadesátých let. Festival primárně uvádí žhavé novinky a premiérové tituly z loňského roku, ale vedle toho se chce každoročně komplexněji zaměřit na jednu zemi. Pilotní ročník cílí na Dánsko, takže je připravena kultovní klasika – seriál Království Larse von Triera nebo bravurní, cenami ověnčené rodinné drama Dědictví.

Banka

Většinu titulů festival představí dvěma epizodami, ale na své si přijdou také vyznavači bingewatchingu. Vedle maratonu Trierova Království je čeká kompletní dánská minisérie Gang z Blekingegade a absurdní americký niche hit Soudruh detektiv. Ve hře je i pokus o unikátní rekord: nejdelší řetězové zírání na portrét Davida Lynche!

Industry Days festivalu poskytnou řadu podnětů všem, které zajímá budoucnost televizní tvorby. Industry Days od 3. do 5. května přivítají návštěvníky ze Skandinávie i střední Evropy; studující, profesionály i decision-makers na důležitých postech evropských institucí. Hned několik panelů je určeno široké veřejnosti, například hned 3. května panel s Aňou Geislerovou a Mayou Kvetny.

Aňa Geislerová (foto: M. Straka)

Výhodné akreditace na celý festival TV a online seriálů Serial Killer 2018 a vstupenky na jednotlivé projekce v kině Scala, Divadle Bolka Polívky a v Divadle Husa na provázku jsou v prodeji na https://bit.ly/2HqzR97.
Držitelé akreditací mají, kromě dalších bonusů, vstup na afterparty zdarma.

-red-
zdroj: 2media
video: Totalfilm.cz