Nepřehlédněte

Jim Carrey se vrací do televize – v seriálu Kidding ho režíruje držitel Oscara®

Po dvaceti letech se Jim Carrey vrací k televizní práci. V novém seriálu Kidding (K smíchu) ho režíruje Michel Gondry. S oscarovým režisérem v roce 2004 natočil oceňovaný snímek Věčný svit neposkvrněné mysli. Seriál bude mít premiéru 10. září na HBO GO. 

K smíchu vypráví o Jeffovi neboli panu Picklesovi (Carrey), ikoně dětských televizních pořadů, jenž byl ve své době pro spoustu mladých Američanů i jejich rodičů, kteří s ním vyrostli, ztělesněním laskavosti a moudrosti. Jenže všechno má svůj konec, a Jeffovi začnou ubývat fanoušci. On není schopen vymyslet žádnou další pohádku, příběh nebo loutku, která by publikum zaujala a pomohla mu krizi překonat. Výsledek: Laskavý muž v krutém světě čelí plíživé ztrátě své příčetnosti. Vtipné i dojemné zároveň.
Jeff odmítá být nadále součástí mašinerie, která se jmenuje Mr. Pickles’ Puppet Time, a nechce čelit tlaku, který na něj vyvíjí výkonný producent Seb (Langella). Ten má totiž obavu o Jeffův psychický stav, který by mohl ohrozit další existenci impéria, které se jim společně podařilo vybudovat. Proto začíná vymýšlet jinou show, v níž Jeff již nefiguruje. V seriálu dále hrají Frank Langella (Duel Frost/Nixon), Catherine Keener (seriál HBO Najděte mi hrdinu, Uteč) a Judy Greer (Married).

Hlavní designérka loutek Deidre (Keener) se zase potýká s osobními a profesními problémy. Judy Greer hraje Jeffovu odcizenou manželku a Cole Allen se představí jako jejich syn. V seriálu se rovněž objeví Justin Kirk (Tráva) a Ginger Gonzaga (K smrti trapný).

Kidding (foto: Showtime)

KIDDING (K smíchu) (10 dílů po 30 minutách) má na HBO GO premiéru 10. září.

-red-
zdroj: P. Brožková, HBO
foto/video: Showtime, HBO © 2018