Nepřehlédněte

Nový seriál z mytologie Hry o trůny se začne natáčet na začátku roku

O chystaných spin-off seriálech ke Hře o trůny jsme už psali. A jeden z nich začíná dostávat pevné kontury. Série s názvem The Long Night (Dlouhá noc) se odehrává několik tisíc let před událostmi Hry o trůny. Novou sérii HBO má pod palcem Jane Goldman. Ta pracovala na Kick Ass, Kingsmanovi a jako scenáristka je autorkou Hvězdného prachu nebo Ženy v černém. Seriál by se měl začít natáčet v první polovině roku 2019 v Irsku.

Hra o trůny VII. (foto: HBO)

O tom, že nový seriál bude zobrazovat události během dlouhé noci se mluvilo už dříve na některých zahraničních serverech. Byla to podle legend nejhorší a nejtemnější zima všech dob. Trvala totiž deset let. Během ní se objevovali Bílí chodci. Jane Goldman loni řekla britským novinářům, že její seriál bude velmi temný a brutální.

HBO sice potvrdilo, že nejsledovanější seriál současnosti Hra o trůny bude končit, ale před časem oznámilo, že na něj naváží další čtyři připravované seriály. Na nich by se měli jako výkonní producenti podílet i současní tvůrci série Dan Weiss a David Benioff. O dalších spin-offech není ale dosud nic konkrétního známo.

Seriál Hra o trůny je velmi silnou a kultovní značkou. Když na konci páté řady zemřela jedna z hlavních postav, vzedmula se taková fanouškovská bouře a nevole, že do dneška není jasné, zda to byl chytrý kalkul tvůrců nebo diváci televizi donutili, aby na počátku šesté řady postavu zesnulého Jona Sněha vrátili do hry. Seriál hraje navíc prim i v žebříčku, ze kterého zřejmě televize radost úplně nemá. Je vůbec nejstahovanějším seriálem posledních let. A právem platí za jeden z nejúspěšnějších projektů HBO za celou dobu jejího existence.
Autorem předlohy k seriálu je spisovatel George R. R. Martin.

-red-
zdroj: EW, The Guardien

%d blogerům se to líbí: